Ігор Кушнір про те, коли подешевшають квартири


Опубликованно 02.08.2020 03:25

Ігор Кушнір про те, коли подешевшають квартири

Далі – текст повністю:

«Це питання під час інтерв\'ю або особистих зустрічей мені не поставив тільки ледачий. Відповідь завжди однаковий: ніколи. Принаймні, в найближчі роки точно. І ось чому.

Щоб побудувати будинок, забудовнику потрібно виконати перелік умов. По-перше, потрібно десь взяти ділянку землі для забудови. Зазвичай його або викуповують, або беруть в оренду. Є ще третій варіант, коли власник землі є замовником будівництва. У цьому випадку, забудовнику доведеться розраховуватися квартирами в побудованому будинку, але це вже зовсім інша історія.

Коли питання землі вирішено, забудовник подає пакет документів в Департамент містобудування та архітектури КМДА для отримання містобудівних умов та обмежень. Після чого документи подаються в експлуатаційні організації: водоканал, Київенерго та інші, для отримання технічних умов. Далі проектна організація розробляє детальний проект комплексу, який відправляється на експертизу відповідності державним будівельним, санітарно-епідемічним та іншим нормам. Після проходження експертизи, проект разом пакетом обов\'язкових документів подається в ДАБК для отримання дозволу на будівництво.

І коли всі «кола пекла» пройдені, можна нарешті будувати. Повинен сказати, що далеко не завжди все виходить з першого разу, і навіть не завжди з другого. Іноді процедура займає 1,5?2 роки. Потрібно обійти сотні кабінетів і зібрати близько тисячі підписів. А саме головне, ці процедури до моменту отримання дозволів на будівництво коштують чималі гроші.

На етапі будівництва витрати можна розділити на кілька частин:

1. Матеріальні ресурси. Іншими словами, з чого будувати. Тут потрібно сказати, що більшість використовуваних будівельних матеріалів вітчизняного походження. І їх вартість періодично збільшується. Залишився відсоток — імпортні, валютна складова у вартості яких змушує добряче нервувати кожен раз, коли долар повзе вгору.

2. Машини і механізми. Те, з допомогою чого будинок буде будуватися. Обладнання для пальових робіт, механізми для пристрою фундаменту, крани, екскаватори, бульдозери, вантажівки — щось потрібно орендувати, щось є у підрядників. Крім витрат на користування, всі вони вимагають заправки.

3. Інженерно-технічне обладнання. Ліфти, насоси, системи пожежної сигналізації, клапани димовидалення, обладнання теплопунктів та котельне. Абсолютно все імпортне. Тут знову згадується курс долара і його лабільність.

4. Оплата праці. Безвиз змусила забудовників задуматися. Багато хороші фахівці поїхали «будувати Європи», і щоб не залишитися без робочих рук, довелося переглянути не тільки зарплати в бік збільшення, але і в цілому умови договорів з будівельниками.

Це — найбільша і сама витратна частина. Але не остання. Для розкрутки будинку необхідно провести рекламні кампанії, вибудувати маркетингову стратегію і весь час нагадувати покупцю про себе.

І все б нічого, якби не пряма прив\'язка до долара і перманентне подорожчання складових буквально в кожному з перерахованих вище пунктів. Будматеріали з року в рік тільки дорожчають. Долар зараз відносно стабільний, але як довго це триватиме — таємниця за сімома замками. Зарплати повинні рости, інакше будувати буде просто нікому.

Як бачимо, передумов до зниження ціни на квадратні метри на сьогоднішній день просто немає. І в найближчій перспективі не буде. А значить дешевше, ніж сьогодні, квартири коштувати не будуть.

Незважаючи на це, «експерти» протягом останніх п\'яти років розповідають, що ось-ось, і квартири не те, що подешевшають, а їх скоро задарма віддаватимуть. Поспішаю запевнити, такого ніколи не буде.

Цифри говорять самі за себе: у червні минулого року середня вартість квадратного метра по Києву становила 23 тис. грн., а в червні 2020-го цифра зросла вже до 25,1 тис грн за квадрат. І такий поступовий ріст цін на нерухомість спостерігається вже кілька років підряд. А значить дешевше, ніж зараз, вже не буде».

Джерелоdocument.write(\'\');



Категория: Ремонт