Ігор Кушнір: Компанія ні на хвилину не зупиняла роботи на будмайданчиках
Опубликованно 07.05.2020 09:55
Про перші висновки
Про глобальні висновки говорити рано. Зміцнилося розуміння, що треба вміти швидко перебудовуватися під події. Якщо людям сказали сидіти вдома, значить вся інформація про наших комплексах і навіть відділи продажів повинні бути в зоні доступу. З приводу донесення інформації нововведень не вводили, компанія і до карантину активно позиціонувалася в інтернеті. Відділи продажу перевели в онлайн режим: людина може отримати консультацію з приводу нерухомості, де б він не знаходився.
Ще один проміжний висновок: компанія може працювати навіть при відсутності людей в офісі (я зараз не кажу про будмайданчиках). Основна команда завжди на зв\'язку, завдання ставляться і виконуються в повному обсязі. До мене стало ходити набагато менша кількість людей, але робота не зупинилася. Це привід подумати на майбутнє, так би мовити.
Про вплив рішень органів місцевої влади
На нас такі рішення ніяк не вплинули. Будівництво ніхто не забороняв, у зв\'язку з цим компанія не зупиняла роботи на своїх майданчиках ні на хвилину. Кожен житловий комплекс будується намічених темпом, роботи йдуть згідно з графіком.
Про вплив карантину на будгалузі
Карантин згубним для економіки в цілому. Будівельний ринок, як її складова, теж не залишиться осторонь. За великим рахунком, стан ринку залежить від попиту і купівельної спроможності. Якщо у людей буде за що купувати, ринку буде за що жити. На сьогоднішній день попит знизився приблизно на 50%.
Компанія не скорочувала ніяких робіт, як сказав вище, на всіх будмайданчиках роботи ведуться. Всі необхідні заходи прийняті у повному обсязі. Будівельники забезпечені масками, рукавичками, антисептиками. На роботу доставляємо своїм транспортом. Більшість робітників на майданчиках працюють на відкритому повітрі, так що особливих приводів для занепокоєння немає. Ті, хто виконує роботи всередині будинків, в більшій зоні ризику, але у них є все необхідне.
Про віддалену роботу
Співробітники, спеціальність яких дозволяє працювати віддалено, повинні це робити. Робітники на будмайданчиках повинні бути максимально забезпечені засобами захисту та дезінфекції. Особливо це стосується тих, хто виконує роботи всередині новобудови, в закритому приміщенні. На мою думку, потрібно зберегти можливість отримувати зарплату для максимальної кількості людей.
Всіх, хто може працювати з дому, перевели на віддалену роботу. Більша частина колективу працює з дому. Керівники підрозділів або відповідальні за якісь моменти співробітники можуть раз або два в тиждень приїхати в офіс на неповний день.
Фахівці технічного нагляду можуть не бути в офісі, вони частіше перебувають безпосередньо на будмайданчиках. З бухгалтерії і фінансистів хто-тобто кожен день, так як компанія здійснює платежі та закупівлі.
У кожного підрозділу є свої завдання. Якщо вони виконуються і видно результат, значить, все працює.
Про зміну активності ринку
В цілому по ринку продажу квартир просіли. Але є певний відсоток людей, які вкладають гроші з метою їх збереження. Нерухомість – хороша альтернатива депозитом, і багато цим користуються. У сьогоднішній ситуації завдяки таким угодам нам вдається утримувати продажу на плюс-мінус задовільному рівні.
По незакритих операціях особливо нічого не змінилося. Якщо говорити про те, прийшли люди бігом закривати розстрочки, то ні. Але й відмовлятися і розривати договори бажаючих не було. Поки платять як і раніше.
Прогнози щодо купівельної активності залежать від того, як довго триватиме карантин. Зараз накопичується великий відкладений попит. Будуть люди купувати за ці гроші квартири або почнуть діставати з-під матраців на їжу, грубо кажучи, залежить від тривалості карантину. Є надія, що в середині травня Україна повернеться на роботу, як каже уряд. В такому випадку, думаю, до осені ринок почне ворушитися і проявляти активність.
Джерело document.write(\'\');
Категория: Ремонт