Призначення та види кран-балок
Опубликованно 06.05.2020 09:05
Кран-балки часто плутають з мостовими кранами. Так, обидва цих обладнання належать до однієї категорії вантажопідіймальних установок, але у них є характерні відмінності.
Відмітні особливості кран-балок
Будь-яка кранбалка відрізняється:компактними габаритами (установки вимагають для роботи менше місця);простою конструкцією, що полегшує і прискорює монтаж, складання, обслуговування;обмеженням вантажопідйомності — 10 тонн;відносно невисокою вартістю.
Завдяки таким характеристикам кран-балки застосовуються для виконання виробничих циклів, де використання громіздких і дорогих мостових кранів економічно недоцільно.
Як правило, дані конструкції застосовують для обладнання складських приміщень, складальних цехів, ремонтно-сервісних центрів, майстернях тощо При особливому типі виконання кран-балки можна експлуатувати при наявності пожежо-вибухонебезпечних умов, мінусової температури, зовні або всередині приміщень. Завдяки універсальності використання дане обладнання вважається кращим засобом механізації такелажних робіт.
Різноманітні конструктивні рішення
Існує три види кран-балок:Опорні. До таких вантажопідіймальних механізмах кінцеві балки на ходових колесах спираються на підкранові шляхи, тобто переміщаються на його верхній площині. Серед переваг таких конструкцій можна виділити можливість облаштувати незалежну естакаду, необмежену довжина рейкових шляхів, здатністю переміщення вантажів підвищеної тоннажності.Підвісні. В даному випадку кран-балки пересуваються по двотавровому шляху шляхом зачеплення за них з нижньої сторони. Сам подкрановый шлях фіксується до стельового перекриття або фермі виробничих приміщень. Головною перевагою підвісних конструкцій вважається збільшений робочий простір. Так як обмеження у вигляді підкранової колії відсутні, при переміщенні по мосту тельфери можуть забирати вантажі безпосередньо біля стіни і транспортувати в будь-які точки цехів, складів.Підвісні двопролітні. Дані конструкції вважаються кращим вибором для приміщень збільшеної площі. Конструктивно відмінністю цих кран-балок вважається тільки збільшена довжина мосту. Для зниження навантаження і щоб уникнути деформацій мосту при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт, крім кінцевого рейки, встановлюється додатковий двотавр на середині кран-балки (теж закріплюється на фермі або стельового перекриття, завдяки чому виступає в якості додаткової опори). Завдяки такому конструктивному рішенню вдається істотно збільшити простір робочої зони при мінімальному капіталовкладення.
Ручне або електричне управління
Кран-балки можуть оснащуватися ручними або електричними приводами. Механізми першого типу доцільні в тих випадках, коли швидкість транспортування вантажів не сильно важлива. Подібні підйомні конструкції підходять для автомайстерні, складального цеху, сервісного центру. Кран-балки ручного типу відносно дешеві і прості в обслуговуванні.
Конструкції з електричними приводами застосовуються при інтенсивній експлуатації, при цьому дозволяють піднімати і транспортувати важкі вантажі. Для управління кран-балкою використовуються провідні пульти або системи радіоуправління. Електричний привід можна встановити на підйомний пристрій, тельфер і механізм переміщення конструкції.document.write(\'\');
Категория: Ремонт