В Україні знижується інвестиційна ефективність: рейтинг регіонів
Опубликованно 02.04.2020 11:30
Як повідомили СтройОбзору експерти агентства Євро Рейтинг, якщо раніше розподіл за категоріями було більш рівномірним, то зараз знову почали формуватися «групи за інтересами»: лідери, середняки і аутсайдери.
Перше місце зберегла Київська область. Її бальна оцінка зросла на 8 одиниць (до 244 балів). Це рух вгору відбувається вже два квартали поспіль. Три інших регіону, які також увійшли в категорію іпеА (максимальна інвестиційна ефективність) істотно відстали. Миколаївська область – 217 балів (приріст на 10 одиниць), Одеська – 202 бали (стрибок відразу на 52 пункту) та Львівська область – 201 бал (+7 балів).
Кількість областей, в яких інвестиційна ефективність зафіксована на рівні висока або вище середньої (іпеВ – іпеС), навпаки, скоротилася. Квартал тому їх було 8, нині – лише 5. У цьому списку лише один новачок – Дніпропетровська область, яка ще в липні-вересні демонструвала максимальна інвестиційна ефективність. Інші регіони входили в одну з двох категорій і раніше. Єдине, що змінилося, це їх бальні оцінки і позиції в підсумковому рейтингу.
Втім, категорія (ineD) – середній рівень інвестиційної активності, суттєво поповнилася. Сюди знову опустилися Закарпатська та Харківська області, піднялися Івано-Франківська, Херсонська і Тернопільська.
Звертає на себе увагу збільшення числа регіонів з низькою ефективністю інвестиційної (ineF). Тепер їх там 4. Останній (і єдиний) раз, цей показник був навіть вище на початку 2016 року (5 територіальних утворень). Надалі дані результат коливався від 0 до 3 одиниць. Бальна оцінка регіонів при цьому досить низька.document.write(\'\');
Категория: Технологии