Вченим вдалося зробити приголомшливе відкриття про початок Всесвіту: що показав суперкомп\'ютер
Опубликованно 25.12.2019 13:10
Завдяки масштабній симуляції народження і розвитку Всесвіту, яку вдалося отримати з допомогою суперкомп\'ютера, вчені проникли у такі таємниці світобудови, на осягнення яких знадобилися б десятки, а то і сотні років.
Суперкомп\'ютер Hazel Hen в Штутгарті почав видавати інформацію і зародження і розвиток Всесвіту. Цей воістину безцінний потік інформації дасть можливість вченим розгадати багато таємниці еволюції матерії – від Великого вибуху до наших часів, передаетДиалог.UA, посилаючись на Lenta.ua.
Симуляція зародження і розвитку Всесвіту охоплює часовий період в 13,8 мільярда років (приблизно такий вік Всесвіту) і відстань в 230 мільйонів світлових років. Такі числа не вкладаються в людський розум, однак суперкомп\'ютер зміг з ними впоратися і тепер видає на-гора таку інформацію, що у вчених йде обертом голова. Багато з того, що йому вдалося змоделювати, вони і не розраховували отримати. Однак це сталося.
Раніше вченим вдавалося створити комп\'ютерну модель лише однієї галактики. Однак тепер, завдяки колосальній ресурсусуперкомпьютера, створена модель, охоплює десятки тисяч зоряних скупчень, причому все це можна спостерігати в розвитку в будь-який період часу. Таку симуляцію розвитку Всесвіту назвали TNG50.
"У нашої симуляції ми бачимо феномени, які не були запрограмовані в коді. Ці феномени проявилися, природно, завдяки складному взаємодії базових фізичних інгредієнтів нашої моделі Всесвіту", - повідомив учений Ділан Нельсон з Інституту астрофізики Макса Планка.
Зокрема, модель показала, як незабаром послеБольшого вибуху хмар газу почали зароджуватися перші галактики: як вони стали формуватися під обертові плоскі диски; як впливають на механіку і формування зоряних скупчень масивні чорні діри, які знаходяться в центрі майже кожного з них. У цій симуляції також врахована роль загадковою темної матерії, про існування якої досі ламаються списи в наукового середовищі.
Для того щоб створити щось подібне, звичайного комп\'ютера знадобилося б 15 000 років безперервної роботи! Однак вчені створили суперкомп\'ютер Hazel Hen в Штутгарті, об\'єднавши 16 тисяч процесорів. Але навіть такому "супермозок" знадобилося для роботи над створенням симуляції більше року. І якщо раніше були певні сумніви в доцільності витрачених праць, то тепер вони відпали. Результати роботи комп\'ютера перевершили самі сміливі очікування.
До речі, вчені обіцяють, що скоро викладуть дані симуляції у відкритий доступ.
Нагадаємо,учений і бізнесмен Ілон Маск майже впевнений в тому, чтосуществование людської цивілізації– це результат комп\'ютерної симуляції, створеної якоїсь надцивілізацію. Однак це його анітрохи не засмучує. Навпаки, він вважає, що якщо це коли-небудь підтвердиться, то це означає, що у Всесвіті існують надцивілізації, які досягли найвищого технічного рівня. І хто знає: чи не варто і над тими, хто створив нас, ще більш потужна цивілізація. Людство ж, на його думку, також досягне того рівня, коли зможе створювати свої масштабні і симуляції давати життя новим цивілізаціям.
Категория: Технологии