Українці не платять податок на нерухомість: це може призвести до тисячним штрафів


Опубликованно 16.08.2019 21:00

Українці не платять податок на нерухомість: це може призвести до тисячним штрафів

СтройОбзор спробував розібратися в цьому питанні.

Так, за результатами 2015 року, українці повинні були сплатити податок на нерухомість до 1 липня 2016 року. Відповідно, за результатами 2016 року - до 1 липня 2017 року і т. д. Податок сплачують фізичні особи-власники квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. м. або житлових приватних будинків, площа яких перевищує 120 кв. м. Якщо ж власник має різні типи нерухомості, наприклад, їх частки, які сукупно перевищують 180 кв. м, то він також зобов\'язаний сплатити податок. Всі питання, пов\'язані з контролем та адміністрування податку на нерухомість, регулює Державна Фіскальна служба та її органи на місцях - районні та міські податкові інспекції.

Характерно, що нормативно-правовими актами регламентовано штрафи і пені за несвоєчасну сплату цього виду податок: 10% у тому випадку, якщо виникли затримки до 30 календарних днів і 20% - більше 30 календарних днів.

Як розповіла СтройОбзору юрист юридичної форми «Ільяшев і партнери» Ніна Бец, фізична особа, яка володіє значною кількістю нерухомості або тим, у якої більша площа у Київі або іншому населення пункті країни, може зіткнутися з проблемою накопичення значного боргу за кілька років. Він може становити і 3, і 5, і 7 тис. грн.

Керуючий партнер адвокатського об\'єднання JUSTL Ігор Млечко повідомив СтройОбзору, що для того, щоб зрозуміти весь цей механізм, потрібно продемонструвати таке на загальному прикладі:

«Так, наприклад, квартира загальною площею 80 кв. м., вимагає сплати податку лише за 20 кв. м. Кожна місцева влада встановлює розмір податку на свій розсуд – від 0,5 до 1,5% і він змінюється щороку. У 2016 році в Києві він склав 1,5%, тому в такому випадку розмір податку на таку житлоплощу складе 413,4 грн., а в 2019 - 1251,9. Така велика різниця між розмірами податків по роках пояснюється тим, що між 2018-му і 2019-му було підвищення мінімальних зарплати, від якої також залежить розмір цього податку».

Юрист звернув увагу на те, що значно більше за своїми розмірами, ніж штрафи є розміри пені. Вона може в кожному окремому випадку складати до 110% щомісяця. Затягування із сплатою податку на нерухомість, може сприяти накопиченню пені в обсягах до 10-15 тис. грн. і значно вище, що вже буде чималою сумою.

Проте юристи відзначають: поки що податкові органи не виписують ні пені, ні штрафів.

Проблема посилюється ще й тим, що, розіслані платіжки від податкової через Укрпошту, в 80% випадків не доходять до адресатів. У відділеннях Укрпошти по країні і Києву відзначають, що у них не вистачає листонош, тому платіжки доходять далеко не всім.

Однак це не означає, що сплачувати податок не треба - треба обов\'язково. Для цього кожному фізособі, яка має його сплачувати, потрібно прийти в місцеву податкову інспекцію, де на нього співробітники цього органу відкриють спеціальний електронний кабінет з правом електронного підпису, і він надалі вже буде в Інтернеті сплачувати податок на нерухомість. Так що потрібно поквапитися це все зробити, як можна швидше. Адже невідомо, можливо в один з днів податкові інспекції можу почати виписувати і штрафи і пені, які вже своїми розмірами сильно бити по гаманцю фізичних осіб.

Джерело: СтройОбзор



Категория: Технологии