Люди-амфібії XXI століття: мутації "морських циган" вразили вчених
Опубликованно 09.08.2018 21:30
Етнічна група баджо, що проживає на територіях Філіппін і Малайзії, має специфічні мутації, завдяки яким люди здатні довго перебувати під водою.
Незвичайна здатність "морських циган" шокувала багатьох вчених. Представники племен баджо проводять за вісім годин у відкритому морі в пошуках риби. Рибалки за один день роботи затримують дихання в загальному до п\'яти годин: пірнаючи, вони дві хвилини продерживаются в воді. Дослідивши унікальні здібності цієї групи, фахівці встановили, що особливості баджо – не результат тривалих і постійних тренувань, повідомляє "Диалог.UA".
Експерти з Університету Копенгагена і Університету Каліфорнії виявили, що у даних індивідів значно збільшена селезінка. Така особливість анатомії "морських циган" виникла внаслідок генетичних мутацій. Вчені мають намір ретельно вивчити таке явище, що може допомогти медикам створити нові ліки від респіраторних хвороб. Селезінка фільтрує кров і підтримує імунну систему, а також виконує важливу функцію при нестачі повітря. Збільшена селезінка у племен баджо дозволяє їм пірнати без додаткової дози кисню: орган під час занурення під воду стискається і звільняє насичені киснем червоні кров\'яні тільця, які допомагають організму протриматися довше без повітря.
Раніше американські вчені обнаружилиновое властивість клітин мозку.
Вивчивши м\'язове будова людської особи і гортані, фахівці з\'ясували, почемулюди погано співають.
Також американські орнітологи обнаружилиновые види чудний райського птаха.
Категория: Технологии