Величезний крок у медицині: англійські вчені вперше надрукували на 3D-принтері рогівку ока
Опубликованно 31.07.2018 07:24
Тепер вони зможуть надрукувати індивідуальні рогівки з стромальних клітин для кожної людини.
Біоінженерія розвивається стрімкими темпами. В січні британскиеученые створили методику 3D-друку тканин людського організму. І тепер фахівці впритул наблизились до друку людських органів. Вони вперше надрукували м\'які тканини з допомогою "швидкої заморозки". Зараз дослідники з Ньюкаслського університету (Великобританія) створили рогівку на основі стволових клітин, повідомляє "Діалог.UA".
Нарешті вченимвдалося створити відповідні биочернила. Ця суміш складається з клітин строми рогівки живого донора, альгинатів (полісахариди) і колагену. З допомогою цього речовини звичайний 3D-принтер сформував здорову рогівку очі за десять хвилин.
"Наш унікальний гель — це комбінація з альгінату і колагену: вони підтримують життя в стволових клітинах у час виробництва матеріалу. Сам матеріал при цьому достатньо жорсткий, щоб утримувати задану форму, і достатньо м\'який, щоб безперешкодно вийти з принтера. Цей результат ґрунтується на нашої попередній роботі, в якої ми кілька тижнів зберігали клітини живими при кімнатної температурі всередині аналогічного гелю", - розповів про досягнення своєї команди професор Че Коннон.
Розміри рогівки були підібрані під показники конкретного людини. Дослідники впевнені, що точно так ж можуть змоделювати рогівку будь-якого людини. Але для початку винахід має пройти ряд випробувань в протягом кількох років. Тільки тоді воно надійде в лікарні длятрансплантації.
Категория: Технологии