"Ми показали, що ми можемо "влізти" в пам\'ять людини", - вчені створили революційний пристрій, що підсилює пам\'ять. Кадри


Опубликованно 25.06.2018 16:18

Вчені з Каліфорнії створили і успішно протестували кібер-протез, що поліпшує роботу пам\'яті на третину, коли підключається до мозку.

В протягом останніх десяти років нейрофизики зробили прорив у створенні нейроинтерфейсов, повідомляє "Диалог.UA" з посиланням на видання Journal of Neural Engineering. Нейроинтерфейсы - це набір з мікрочіпів, електродів і комп\'ютерних програм, які дозволяють підключити до мозку людини або тварини киберконечности, штучні очі, тепловізори та рентгеновизоры.

"Ми показали, що ми можемо "влізти" в пам\'ять людини, посилити її і змусити мозок її запам\'ятати. Навіть якщо людина страждає від проблем з пам\'яттю, ми можемо знайти ті частини його центру пам\'яті, які працюють неправильно, і обійти їх, використовуючи справні ланцюжки нейронів. Потім у нас з\'явиться можливість"згодовувати" мозку пацієнта нервові імпульси, які будуть допомагати йому формувати нові спогади, пам\'ятати особи родичів і онуків", - стверджує Роберт Хемпсон з університету Уейк-Форест у Вінстон-Салем, США.

В березні 2013 року вчені з Бразилії і США об\'єднали мозок двох пацюків, які знаходилися на відстані більше тисячі кілометрів один від одного, "органічний комп\'ютер" і навчили їх обміну інформацією. На цьому фахівці не зупинилися і об\'єднали мозок трьох мавп. Два роки тому команді Хемпсона вдалося замінити пошкоджену частину гіпокампу, центру пам\'яті в мозку мишей, позбавивши їх від "синдрому бабака".

З допомогою гранту DARPA вчені перейшли на новий етап: вони створили чіп, який "читає" і підсилює думки людини, змушуючи мозок "повторювати" їх, покращуючи пам\'ять. У розробці та тестуванні "підсилювача пам\'яті" фахівцям допомагали добровольці. Киберчип поліпшив роботу пам\'яті учасників експерименту, які грали в гру на уважність, на 33-40% правильних відповідей. З допомогою нової розробки вчені сподіваються допомогти хворим з деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими проблемами з пам\'яттю.

Також вчені вирішили проблему бар\'єру між чують і глухими людьми, создавмеханическую руку, яка переводить слова на мову жестів.

Нагадаємо, японські вчені показали можливості уникальногоробота-аватара Meltant-?, руки якого максимально схожі з руками людини.

Раніше японські інженери сконструировалиидеального робота-баскетболіста.



Категория: Технологии