Революція в області хірургії: біохіміки створили шкіру "хамелеона" – кадри
Опубликованно 10.05.2018 00:48
Унікальна розробка допоможе людині скинути стару шкіру і змінювати її на нову.
Фахівці створили особливий матеріал, який може міняти колір і текстуру залежно від впливу. Революційний винахід, за словами вчених, може зробити переворот в області відновної хірургії, повідомляє "Диалог.UA". У природі шкіра тварин служить їм як засіб захисту. Наприклад, хамелеони змінюють колір по своєму настрою, сутички з ворогом або для маскування.
Фахівці з університету Північної Кароліни створили біометричний (подражающий природним об\'єктів) матеріал, який може бути м\'яким на дотик, жорстким, коли його намагаються зім\'яти або стиснути, і здатний змінювати колір. Раніше нікому не вдавалося створити таку штучну шкіру.
"Якщо подивитися на наше тіло, як на старіючий автомобіль, якому потрібні нові запчастини, і врахувати демографічну ситуацію зі стрімко старіючим населенням, наш винахід відкриває широкі можливості для біомедичних технологій. Ми намагаємося наблизити новий матеріал за властивостями і структурою до справжньою шкірі, щоб виключити реакцію відторгнення", — пояснює Сергій Шейко, автор відкриття.
"Це синтетичний імітує матеріал з точно закодованими механічними властивостями. Ми можемо зробити його таким же м\'яким, як мозок, і таким же пружним, як шкіра", — додав учений.
Фахівці, розробляючи синтетичну шкіру, намагалися наслідувати білків з\'єднувальних тканин – колагену і эластину, які відповідають за стійкість і повернення в колишню форму. Отриманий синтетичний полімер поєднує в собі м\'якість і гнучкість одночасно. Залежно від розтягування або стиснення матеріал по-різному відбиває світло, а значить змінює колір.
Категория: Технологии