Щури реабілітовані: вчені довели, що гризуни не винні в поширенні чуми в середньовічній Європі


Опубликованно 06.05.2018 20:30

Щури реабілітовані: вчені довели, що гризуни не винні в поширенні чуми в середньовічній Європі

Десятиліттями всі були впевнені, що головними переносниками смертельної хвороби були блохи щурів. Однак у своїй роботі дослідники вважають, що переносниками були людські блохи і воші. На захист гризунів свідчить відсутність даних про їх масове вимирання, хоча вони самі можуть хворіти чумою.

Переносниками чумної палички в Європі в XIV-XIX століттях були людські воші і блохи, а не гризуни. Такі дані передає науковий портал N+1 з посиланням на дослідження вчених з університету Осло (Норвегія) і Феррари (Італія).

Щоб підтвердити свою версію, дослідники зуміли змоделювати три варіанти поширення інфекції, в залежності від переносника хвороби: повітряним шляхом, через гризунів і через вошей і бліх на людях і одязі. Ці дані вони екстраполювали на статистику смертності населення в європейських містах під час епідемій чуми. Як виявилося, в семи з дев\'яти випадків динаміку розповсюдження інфекції найкраще пояснює модель з людськими паразитами.

Історики запевняють, що в середні століття "чорна смерть" викосила третину населення Європи. У свою чергу, біологи тепер впевнені: хвороба не могла б поширюються з такою величезною швидкістю, якщо б її провиною служили щури.

Нагадаємо, компанияGeneral Motors пообещалапредставить самоврядний автомобіль майбутнього без керма і педалей наступного 2019 році.

Раніше повідомлялося: 24-річна білявка изКоломыи стала автором програми для смартфонів, визнаним найкращим у 2017 році.



Категория: Технологии