Болісна смерть: відомі таємні подробиці загибелі Юрія Гагаріна
Опубликованно 25.04.2018 00:09
Перший космонавт загинув в авіакатастрофі 27 березня 1968 року. Виконуючи навчальний політ зі своїм інструктором Володимиром Серьогіним на винищувачі Міг-15УТІ, Гагарін отримав помилкову команду з землі.
Арсеній Миронов, член льотної підкомісії, яка входила у велику урядову комісію з розслідування причин катастрофи, доктор технічних наук, повідомив нові факти обставини смерті першого космонавта планети, передає "Диалог.UA" з посиланням на ТАСС.
Миронов розповів, що того дня поблизу від зони, де літав Гагарін, виконував завдання Міг-15УТІ льотчика Андрєєва. Винищувач космонавта опинився в критичному режимі польоту, зробивши маневр ухилення, щоб не зіткнутися з літаком Андрєєва, який важко було помітити раніше з-за хмар.
"На запит Гагаріна в 10:29:57 — "Завдання в зоні 20 закінчив. Прошу дозвіл на курс 320 градусів" — керівник польотів (або його помічник) негайно відповів — "Дозволяю", — мабуть, не спостерігаючи небезпечного зближення міток цілей літаків Серьогіна - Гагаріна і Андрєєва на екрані локатора. Якщо б керівник польотів виконував свої обов\'язки, він повинен був, подивившись на екран локатора, негайно доповнити команду "Дозволяю" лише двома словами — "Без зниження". Але слів "Без зниження" не було сказано. У підсумку — катастрофа", - розповідає Миронов.
З\'ясувати деталі обставини смерті Гагаріна експерту допомогли записані в блокноті фрагменти розшифровки радіообміну. Він зазначив, що під час розслідування аварії не вдалося встановити, хто стежив за радаром в момент катастрофи. Миронов стверджує, що в ході з\'ясування обставин фактичну ситуацію загибелі легендарного космонавта спотворили.
"На засіданні 5 квітня льотчику літака Міг-15УТІ Андрєєву було задано питання: умовах якої хмарності він виконував політ у своїй зоні на висоті 3000 м?. Відповідь була несподівано шокуючим: літав поза хмарності", — додав Миронов.
Метеорологи уточнили, що на великій площі зони польотів було суцільне скупчення хмар з нижньою кромкою 600 м і верхній 5000 м, після чого члени комісії поцікавилися у Андрєєва, літав він поза хмар на висоті 3000 м. Льотчик відповів, що він наплутав і, можливо, хмарно була на такій висоті. Роблячи помітки в своєму блокноті, Миронов зрозумів, що Андрєєв не той, кому вигідно спотворювати обставини катастрофи, оскільки льотчик виконував поставлену завдання. Голова підкомісії швидко припинив дискусію з льотчиком.
Експерт вважає, що заявку приховати справжню причину катастрофи отримали з вищої інстанції.
Раніше перший український космонавтЛеонид Каденюк прокоментував ідею політиків перенести День космонавтики 12 квітня на дату його польоту в космос: "Гагаріна ніхто не може замінити".
Нагадаємо, що ЗМІ опубликовалиаудиозаписи з криками про допомогу радянських космонавтів з орбіти.
Як повідомлялося, користувачі Мережі вважають, що під час місії "Апполона - 17" астронавти космічного агентства залишили на Лунекосмический портал.
Категория: Технологии