У Китаї археологи виявили інструменти віком 115000 років, зроблені з кістки
Опубликованно 21.04.2018 06:33
У Китаї археологи виявили невеликі осколки кісток, які опинилися інструментами.
Археологічна команда з Монреаля спільно з китайськими колегами виявила в провінції Хенань на сході Китаю сім кістяних інструментів поселення давніх людей, повідомляє "Диалог.UA" з посиланням наЅсіепсе Daily.
Результати аналізу інструментів показали, що способи виготовлення знарядь доісторичними людьми виявилися більш складними, ніж вважалося раніше.
"Ці артефакти являють собою перший примірник використання кістки в якості сировини для модифікації кам\'яних інструментів, який був виявлений в східноазіатському шарі раннього плейстоцену. Подібні інструменти були знайдені в іншій частині Євразії, Африки і Леванте, тому їх відкриття в Китаї дає нам можливість порівняти ці артефакти в глобальному масштабі", - розповідає один з авторів роботи Люк Дойон з Департаменту антропології Удэма.
Вік стародавніх кісткових інструментів, які до цього археологи знаходили в Китаї, були віком близько 35000 років.
"До цього відкриття дослідження технічного поведінки людей, що населяли Китай в цей період, були засновані виключно на вивченні інструментів, вирізаних з каменю", - відзначають дослідники.
Осколки кістки були датовані з допомогою оптично стимульованої люмінесценції. За словами Дойона, вчені визначили три типи ретушеров кістки, які відомі як м\'які молотки. Їх використовували для виготовлення інструментів.
"Осколкові артефакти, викопані з цієї ділянки, були виключно добре збережені, і систематичний аналіз усіх кістяних осколків під час моїх майбутніх досліджень, безсумнівно, дасть більш захоплюючі відкриття", - повідомив археолог.
Раніше археологи виявили в Китаеалкоголь 2000-річної витримки.
Також вчені розкрили таємницю удивительныхфиолетовых "веселок".
Як повідомлялося, науковці представилиновую розробку, яка переводить слова на мову жестів.
Категория: Технологии