Ставки під іпотечне кредитування на 25 років повинні бути 8-9% і в гривні - Олександр Охріменко
Опубликованно 11.02.2018 03:36
В сплячому, замороженому стані ринок нерухомості України зможе перебувати скільки завгодно довго, але в нинішніх суворих економічних реаліях розбудити його може, іпотечне кредитування. Багато киян сьогодні мають гроші на купівлю квартири, і якби іпотечне кредитування пропонувалося населенню під ставки 8-9% у гривні на 25 років, все було б без проблем. Населенню було б цікаво і вигідно брати кредит на купівлю житла з довгостроковою перспективою виплати кредиту, а на початковий внесок, і на ремонт, у більшості бажаючих кошти б знайшлися.
«Зараз все відбувається з точністю до навпаки. Банки пропонують потенційним покупцям квартир кредити під 25% річних.
Якщо короткостроковий кредит або перекредитуватися під такий відсоток, я ще розумію, а на довгостроковий – це неприйнятно. Процентна ставка по іпотечному кредитуванню повинна бути до 10%, найбільш оптимальний варіант – 8,5%, тоді це логічно. Тоді я плачу в гривні, і мене не цікавить курс долара», - заявив Стройобзору президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
У той же час аналітик зазначив, що населення сьогодні боїться вкладати гроші в нерухомість через відсутність фінансово-економічної стабільності в державі. Якщо у великих містах, таких як Київ, Одеса, Львів, ще якась активність є, то в провінціях покупок житла практично не спостерігається.
«У Києві, що сталося. З одного боку, так, дійсно є випадки покупки нерухомості і є попит, але так, як у нас пропозиції перевищують попит і на нові квартири, і на старі, покупці вибирають. Дійсно, на сьогоднішній момент ціни не ростуть, а в деяких сегментах навіть падають. Ціни на звичайне житло падають і в доларах і гривні однозначно. Немає ніякого ажіотажу, ніякої надування, ніякого міхура немає. Багато українців і хотіли б купити, але немає грошей. А ті, у кого є гроші чекають, що ціна ще впаде, така надія у них є», - охарактеризував ситуацію Олександр Охріменко.
Певна частина населення все-таки не втрачає надію на те, що з часом все буде стабільно, спокійно, тоді і куплять. Все-таки, нерухомість купують тоді, коли в країні все стабільно, спокійно і розвивається економіка.
«Дуже знервовано купувати нерухомість, коли немає визначеності і це факт. Особисто я зараз не купив би. Я б взяв паузу, поки не стане зрозуміло, що в країні і як відбуваються події, а потім би вже подумав про покупку. Я думаю, що багато українців теж так думають. Мене особисто насторожує політична нестабільність. Нерухомість купують не на рік, а на десятиліття. Трапляються політичні катаклізми: майдани, обстріл на Донбасі, нас всіх лякають політичним безладом. Я хочу розуміти, що цей політичний безлад припинився. Я хочу купувати нерухомість в стабільною і спокійною Україні і на жаль, це робить істотний вплив на покупців нерухомості», - уточнив президент Українського аналітичного центру.
Джерело: СтройОбзор
Категория: Технологии