Ігор Кушнір: порівняно з минулим роком ціни на квартири зростуть
Опубликованно 05.02.2018 01:56
Редакція порталу Domik.ua вирішила задати президенту будівельної компанії Ігорю Кушніру три найбільш гострих питання про столичному ринку нерухомості.
Domik.ua: Ігор Миколайович, компанія «Київміськбуд» — це будівельна організація, яка працює на ринку 63 роки і за цей час жодного разу не підвела своїх інвесторів, виконуючи всі взяті на себе зобов\'язання. За цей час не було жодного недобудови або «кинутого на півдороги» об\'єкта. Станом на 2018 рік більше 2-х мільйонів людей живуть в квартирах, побудованих ХК «Київміськбуд». Найголовніше питання, яке хвилює потенційних інвесторів, — це те, як буде змінюватися ціна на квадратний метр в поточному році?
Ігор Кушнір: порівняно з минулим роком ціни на квартири зростуть. По-перше, зростає собівартість будівництва, дорожчають не тільки будматеріали, а й енергоносії, не кажучи вже про оплату праці.
На жаль, ціна квадратного метра житла залежить від курсу долара. Росте долар, а разом з ним у нас виникає необхідність піднімати ціну для покупців.
Domik.ua: Відстежити реальну кількість угод на первинному і вторинному ринку нерухомості в Україні неможливо.
Міністерство юстиції України оприлюднює дані про кількість угод раз в рік. У цій ситуації деякі «експерти» тиражують дані про можливе «міхурі» на первинному ринку нерухомості, публікують брехливу аналітику для піару в ЗМІ і вводять в оману потенційних покупців.
На ваш погляд, для Києва, актуальна ситуація так званого «надування бульбашки» на первинному ринку?
Ігор Кушнір: Я вважаю, що у нормальних великих забудовників попит на нерухомість стабільний і підстав для «надування бульбашки» немає. У 2018 році «Київміськбуд» запланував розпочати будівництво семи нових об\'єктів. Впевнений, що кожен новий квадратний метр компанія зможе успішно реалізувати. Без розуміння цього ми б не стали починати зводити такі обсяги. Сьогодні у нашої будівельної компанії діє кілька програм, в тому числі спільно з банками, за допомогою яких кожен може знайти прийнятний варіант покупки, не відкладаючи його на потім.
Що стосується експозиції, то наші квартири ніколи не затримувалися при продажу. Покупці довіряють нам і прагнуть придбати нерухомість на початковому етапі, коли ціна менше, а знижка на покупку більше.
Domik.ua: У січні за офіційними даними, у Києві налічується 67 незаконних новобудов . Як, на ваш погляд, покупець може уберегти себе від небезпечної інвестиції? За якими ознаками можна виявити проблемну новобудову?
Ігор Кушнір: Я б не радив віддавати кровно зароблені гроші в компанії, що виникли всього кілька років тому і до пуття не побудували жодного об\'єкта. Адже утриматися в існуючих умовах суворої конкуренції непросто. Ціна квадратного метра не може бути нижче середньоринкової. Якщо це так, інвестору варто задуматися: жоден поважаючий себе надійний забудовник не буде працювати в нуль.
Кваліфіковані будівельники коштують дорого. Якісні матеріали коштують дорого. Оформлення належної документації коштує дорого. Недобросовісні забудовники, користуючись довірою інвесторів, здійснюють здешевлення вартості цих складових. Крім того, ставлять меншу ціну для того, щоб зібрати вершки, не добудувати і піти з ринку, не виконавши зобов\'язань.
Категория: Ремонт