У рейтингу країн з найкращим рівнем технологій та інновацій Україна виявилася на останніх позиціях
Опубликованно 02.02.2018 06:04
Україна опинилася серед країн, чиї торгівля, інфраструктура і технологічний розвиток не готові до майбутнього збільшення і розвитку виробничих потужностей.
Про це йдеться в звіті Всесвітнього економічного форуму "Готовність до майбутнього виробництва 2018", передає СтройОбзор з посиланням на Укрінформ.
В цілому автори звіту розділили 100 країн світу на: провідні країни, країни-наступниці, країни з високим потенціалом і країни, які відстають. Україна опинилася в групі разом з Колумбією, Угандою, Кіпром, Єгиптом, В\'єтнамом і ще 46 країнами світу. У першу тридцятку серед інших увійшли: США, Китай, Польща, Іспанія, Естонія та Ізраїль.
У звіті відображена готовність 100 країн світу до "нової індустріальної революції, на порозі якої опинився світ. Експерти відзначають, що тільки 30 провідних держав світу найближчим часом здійснять технологічний стрибок і розвинуть власне виробництво до такого рівня, що інші країни не будуть мати можливості з ними конкурувати.
Загальний рейтинг країн складався за 2 показниками: структура виробництва і рушійні сили виробництва. По першому Україна посіла 43 місце, а з другого – 67.
Показник рушійних сил виробництва країни визначався за 6 параметрами: розвиток технологій та інновацій, людський капітал, міжнародна торгівля та інвестиції, інституційна система, ринки збуту і використання ресурсів.
Отже, за рівнем розвитку технологій та інновацій Україна опинилася на 74 місці, отримавши 3,5 бала. Так, згідно з дослідженнями експертів ВЕФ, лише 52% населення нашої країни користується інтернетом і всього 1,4% населення має доступ до мобільного зв\'язку 4G.
Найкраще експерти оцінили український людський капітал, віддавши Україні 34 місце. Так в Україні 12,6% працездатного населення зайнято саме у виробництві, а 37,6% мають вищу освіту, або науковий ступінь. Проте за показником привабливості для талановитих працівників Україна зайняла 90 місце.
За показником глобальної торгівлі та інвестицій Україна посіла 59 місце. Так по розміру мит на імпорт Україна опинилася на 39 місці, а за часткою торгівлі в ВВП країни – на 29.
За рівень інвестицій в нові проекти експерти форуму віддали нашій країні 53 місце. Також недостатньо високо автори звіту оцінили рівень розвитку інфраструктури України – транспортна отримала 38,2 бали зі 100 (74 місце), а електроенергетична – 82,3 з 100 (51 місце).
По дотичним до торгівлі показниками попиту на продукцію Україна зайняла 58 місце. Так за обсягом ринку наша країна отримала 45 місце, а за розміром споживчої бази – 85.
Але в десятці найгірших Україна виявилася за показником розвитку інституційної системи – 3,4 бала з 10 і 94 місце в рейтингу. Майже всі її складові експерти форуму оцінили дуже низько: кількість випадків корупції - 89 місце, орієнтованість уряду на майбутнє – 91 місце, верховенство закону – 90 місце і ефективність регулювання 99 місце.
Що стосується показника стану ресурсів, то і тут Україна опинилася далеко позаду – 88 місце. Зокрема, Україна зайняла 99 місце за рівнем викидів вуглекислого газу в атмосферу і 93 місце за рівнем викидів азоту. А за рівнем очищення стічних вод – 58.
Категория: Технологии