Як свято Самайн трансформувався в Хеллоуїн, і яку роль у ньому відіграли кельти


Опубликованно 10.12.2019 03:15

Як свято Самайн трансформувався в Хеллоуїн, і яку роль у ньому відіграли кельти

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада багато країн світу святкують Хеллоуїн, або Ніч напередодні Дня всіх святих. У цей день прийнято вважати, що душі померлих спускаються на Землю і стають її власниками. Щоб людина не постраждала від примар, і було прийнято вбиратися у страшні шати.

У США Хелловін - національне свято. Всі магазини і всі житлові будинки змагаються в тому, хто краще оформить у цей день свою територію, повідомляє ресурсДиалог.UA.

У Німеччині всі дії відбуваються навколо замку Франкенштейна, де "зомбі" і інші нечисті влаштовують карнавал. А у Франції місцевий Діснейленд перетворюється з казкового містечка в місто привидів.

Своїм корінням свято йде до стародавніх кельтів, які ділили весь рік на темну і світлу частину. Коли темна частина змінювала світлу, то у кельтів починався свято Самайн. Коли було прийнято християнство, то свято реформувався в День всіх святих - All Hallow\'s Eve. А якщо назва скоротити,т о і виходить Halloween. У США свято потрапив з Великобританії в кінці 19-го століття.

Головний атрибут Хелловіна - гарбуз, а головне гасло дітей - Trik or trak (капость або подарунок). Кельти вірили, що в цей день між світами живих і мертвих відкривається якийсь портал. Щоб не стати здобиччю духів, було прийнято гасити вогнища в будинках і переодягатися в страшні костюми. Для задобривания духів на вулицю виставляли якесь частування.

Головні кольори Хеллоуїна - чорний і помаранчевий, які символізують смерть і врожай.

В Україні також свято припало до душі, а масові гуляння почалися на початку 21-го століття. В якості костюмів прийнято вибирати одяг персонажів з відомих фільмів жахів. Деякі роблять ставку на творах "Вій" і "Лісова пісня". Дівчата в цей день навіть гадають, а маленькі українці ходять в гості і випрошують солодощі.

Раніше ми повідомляли, що вчений з Британії зумів розгадати дату початок Третьоїсвітової війниі в ній він звинувачує Росію, Китай і США.

Нагадаємо, уряд США заперечує факт проведення так званого філадельфійського експерименту, коли корабель з 181 моряком переміщуватися в Норфолк.



Категория: Технологии