Кредитний реєстр Нацбанку погіршить процес видачі іпотеки – експерт


Опубликованно 13.08.2019 13:20

Кредитний реєстр Нацбанку погіршить процес видачі іпотеки – експерт

Так всі банки і навіть Фонд гарантування вкладів фізичних осіб будуть зобов\'язані надавати інформацію по кредитополучателям, у яких є борги перед фінансовою установою, передає СтройОбзор.

У свою чергу, інформація про злісних неплатників за іпотечними кредитами з Кредитного реєстру може бути корисною для самих банків, і вони також можуть нею користуватися.

Хоча банкіри говорять, що поки це все працює лише в тестовому режимі, а повноцінно все буде відбуватися лише з 1 грудня 2019 року. Але ще незрозуміло, як ретельна перевірка позначиться на процесі отримання або відмову в іпотечному кредиті фізичним особам, покращить це шанси для населення чи ні.

У самому регуляторі впевнені, що таке покращення не змусить себе чекати. Так, за словами директора Департаменту банківського нагляду Нацбанку України Наталії Дегтярьової, наповнення бази Кредитного реєстру від регулятора підвищує ефективність оцінки банками кредитного ризику і впливає на отримання добропорядними кредитополучателями грошових коштів і це, в свою чергу, позитивно відобразитися на процесі іпотечного кредитування.

При цьому лідер «Кредитного майдану» Тетяна Руденко розповіла СтройОбзору, що, по-перше, всім цим і держава, і банки порушують право (яке закріплене в Конституції України та низці законів) на банківську таємницю:

«По-друге, як показала ще невелика практика роботи такого Кредитного реєстру від Нацбанку України в тестовому режимі, в цей перелік банки нерідко подають неправдиву інформацію. Наприклад, про чесного платника, видаючи його за злісного порушника. Я думаю, що такий реєстр, на жаль, буде сприяти ще більшому «загону» банківської іпотеки в глухий кут. Зараз такі кредити отримують одиниці щасливців і то під великі відсотки, а коли реєстр запрацює в повну силу, то їх стане ще менше».

Фахівець переконана, що сьогодні потенційні кредитоотримувачі (іпотекодержателі) вибирають не банки, а небанківські фінансові установи, які відрізняються більш прозорою схемою отримання іпотечних кредитів, маси без зволікань, збору великої кількості документів, поручителів і іншого.

Джерело: СтройОбзор



Категория: Технологии