У Мінфіні знайшли плюси відтоку робочої сили з країни
Опубликованно 30.07.2019 12:25
Про це йдеться в Макроекономічному огляді Мінфіну за липень 2019 року, передає СтройОбзор.
При цьому в Мінфіні знайшли плюси у відтоку робочої сили й фахівців з країни.
«У червні поточного року кількість незайнятих впало на 5,5%, а кількість безробітних, які претендують на одну вакансію, скоротилося до трьох осіб. Це найнижчий показник за останні роки», - йдеться у звіті.
Таким чином підкреслюючи, що в країні скорочується безробіття.
Крім того, в Мінфіні зазначають, що високі темпи трудової міграції призвели до зростання рівня зарплат в Україні. Так, у травні 2019-го темп зростання зарплати зріс до 7% (порівняно з травнем попереднього року) з-за того, що українські роботодавці змушені конкурувати з європейськими за робочу силу.СТАТИСТИКА ВІД НБУ
При цьому в звіті Нацбанку за липень сказано, що темп зростання обсягів переказів українських трудових мігрантів в 2019 році сповільнилося, що свідчить про уповільнення темпів трудової міграції.
«Зростання грошових переказів сповільнювався, що може свідчити про зниження інтенсивності міграційних процесів», – підкреслили аналітики НБУ.
Зросли темпи надходження валюти в Україну під виглядом заробітної плати, що свідчить про розширення послуг аутсорсингу українськими ІТ-фахівцями.
В цілому ж, за прогнозами регулятора, в 2019 році працівники переведуть в Україну 12,6 млрд. дол.А ЩО ДАЛІ
У Національному банку також відзначають, що в Україні з початку 2019 року зріс дефіцит працівників у всіх видах діяльності. Нестача робочих рук найбільше відчувається в таких сферах, як будівництво і промисловість. І головна причина полягає саме у тому, що працівники цих галузей виїхали на заробітки в Польщу.
«Недолік працівників відчувався у всіх видах діяльності, найбільше — у будівництві (це відзначили більше половини підприємств) і промисловості. За даними Міністерства праці і соціальної політики Польщі у 2018 році саме в цих видах діяльності була зайнята значна частина українських трудових мігрантів», — повідомили в НБУ.
Але крім цього, відтік населення може стати причиною і демографічної кризи. Що в свою чергу буде продовжувати скорочувати працездатне населення і продовжувати бити економічної ситуації в країні.
Сьогодні українців називають дешевою робочою силою. До речі, наші співгромадяни вже починають переміщатися всередину по Європі. Так, Польщі почала обганяти Чехія, де, за останніми даними, із загального числа нелегальних робочих 80% становлять українці.НОВІ ІДЕЇ ВІД ПАРЛАМЕНТАРІВ
Влада в свою чергу не хоче залишатися осторонь і теж вирішила долучитися до цього питання. Так, на сьогодні у Раді зареєстровано відразу два законопроекти, які стосуються трудових мігрантів.
Перший – це проект №10383, який передбачає створення нового органу, який буде працювати за принципом «єдиного вікна», де трудові мігранти зможуть знайти легальну роботу або отримати правову консультацію. Цей же орган буде підтримувати зв\'язок з заробітчанами за кордоном, займатися зв\'язками з іноземними властями, підписувати договори про співробітництво та соцзахисту українців.
Цим законом влада показує, що підтримує тих, хто вирішив піднімати економіку чужої країни. При цьому даючи можливість поставити заробітчан на конвеєр.
Другий документ – законопроект №10272, який пропонує заборонити агентствам-посередникам брати гроші за працевлаштування. Цей документ, зокрема, пропонує три зміни. Насамперед заборонити компаніям з працевлаштування за кордоном брати гроші з здобувача за влаштування на роботу - оплачувати їх послуги буде роботодавець. А також ввести відповідальність за порушення заборони (штраф від 34 тис. до 51 тис. гривень) і спростити працевлаштування іноземців в Україні.
Головне, щоб цей законопроект не справив зворотного ефекту.
Джерело: СтройОбзор
Категория: Технологии