Справжня правда про трагедії "Курська": рятувальники випробували страх від побаченого


Опубликованно 17.07.2019 23:00

Справжня правда про трагедії

За кількістю загиблих на підводному човні "Курськ" (118 осіб) це була одна з найбільших трагедій в післявоєнній історії радянського і російського підводного флоту. За рятувальною операцією світ стежив не один тиждень.

А президент Путін прибув на місце трагедії лише на п\'ятий день, мимохіть перервавши свою відпустку. Ніхто на"Курську" не вижив, деякі тіла не знайдені досі, повідомляє "Диалог.UA".

10 августа2000 року "Курськ" вийшов у море для виконання навчально-бойового завдання недалеко від Кольського затоки. Необхідно було провести пуск крилатої ракети і навчальну торпедну стрілянину по загону бойових кораблів (ВБК).

На борту човна було 24 крилаті ракети П-700 "Граніт" і 24 торпеди. Командував кораблем капітан 1-го рангу Геннадій Лячин.

Вранці 12 серпня крейсер умовно атакував крилатою ракетою "Граніт" ескадру на чолі з важким авіаносним крейсером "Адмірал Кузнєцов" і флагманом флоту атомним крейсером "Петро Великий". "Курськ" повинен був в 9:40 почати підготовку, а з 11:40 до 13:40 здійснити навчальну атаку авіаносної групи кораб. Останні записи в журналах відзначені 11 годинами 15 хвилинами.

Про аварії "Курська" військовому керівництву стало відомо ввечері, коли в 23:00 командир підводного човна повторно не вийшов на зв\'язок. В 23:30 АПЛ "Курськ" у відповідності з вимогами нормативних документів була оголошена "аварійної".

Вранці наступного дня, 13 серпня, на пошуки зниклої підводного човна вирушила група кораблів на чолі з В\'ячеславом Поповим. О 04:51 "Курськ" був виявлений гідроакустичної апаратурою крейсера "Петро Великий" лежачим на грунті на глибині 108 метрів. За словами джерел, підводний човен всередині в буквальному сенсі була розбита.

Експерти відзначають, що невдача з "Курськом" відбулася не тільки через брак фінансування переозброєння і переоснащення флоту, але й через брак професійної підготовки підводників.

Екс-командир атомного підводного крейсера Ігор Курдін стверджує, що більшу частину екіпажу можна було врятувати, однак рятувати їх було просто нічим.

На той момент в РФ були дві унікальні рятувальні човни 940-го типу проекту "Льонок", одна з яких пішла на металобрухт, а друга була продана китайцям.

Нагадаємо, стали известныподробности смертельної трагедії на підводному човні РФ "Лошарік".

Також названо количествопогибших після пожежі на "Лошарике".



Категория: Технологии