Олег Майборода: «Бажання НАБУ показати активну роботу пов\'язую зі зміною влади»


Опубликованно 13.06.2019 15:10

Олег Майборода: «Бажання НАБУ показати активну роботу пов\'язую зі зміною влади»

Після оголошення рішення суду Олег Майборода розповів свою версію подій.

– Олег, які звинувачення вам пред\'явило НАБУ?

– Повідомлення про підозру займає 33 сторінки. Це дуже забавне твір, з якого випливає, що я ледь не командувача Нацгвардією особисто призначаю і завдання йому даю. Але якщо без іронії, то юридично абсолютно безпідставні звинувачення в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим положенням. Мабуть, слідчі зовсім забули, що спочатку майна не було, і «Укрбуд Девелопмент» будував за власні та залучені кошти приватних інвесторів. Жодної державної копійки там не було і не могло бути витрачено.

– Чому так вийшло з РК «Аристократ»?

– Договір з Нацгвардією підписувала компанія «Пагода» ще в 2006 році. Але за сім років так і не змогла почати будівництво. У 2013-му вона звернулася до нас з пропозицією про партнерство. Через три роки, в 2016-му, Нацгвардія звернулася з клопотанням передати їм вже готові квартири в інших проектах, оскільки ЖК «Аристократ» ще не був добудований. Це було передбачено ще договору від 2006 року, і в листопаді 2016-го було підписано додаткову угоду, яка вже визначила конкретні умови обміну. Нацгвардія замовила оцінку, щоб майно було рівноцінно, і в результаті замість 50 квартир та паркінгів у недобудові отримала 70 квартир з ремонтом в готових будинках.

– Але в іншому районі...

– Так, не на Печерську, а у Дарницькому районі. Але на два роки раніше і на 40% більше. Та й що б вони робили з квартирами по 150-200 квадратних метрів в «Аристократа»? Генералам роздавали б? А так сержанти, лейтенанти отримали своє житло, у яке відразу можна було заїхати, а не чекати ще два роки до закінчення будівництва і потім ще енну кількість років, поки Нацгвардія вирішила б, що робити з квартирами великих площ. Найголовніше, що експертиза, проведена Експертно-криміналістичним центром МВС в ході розслідування, зробила висновок про рівноцінність обміну і відсутності шкоди. Але НАБУ ця експертиза не влаштувала, вони замовили ще одну КНІСЕ (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. – Mind), але вже не ставили питання про збиток, а просто вирішили порівняти поточні ціни на житло, які, звичайно ж, відрізняються. Всі інші фактори проігнорували. Експерт різницю в ціні вказав, але збитку все так же ні!

– Якщо експертизи доводять правоту компанії, то звідки взявся збиток в 80 млн грн?

– Це жонглювання фактами. Експертиза, проведена експертним центром МВС в ході розслідування, брала усі фактори в комплексі: і те, що об\'єкт «Аристократ» ще не був добудований, і те, що кількість квадратних метрів стало на 40% більше і що квартири були передані з ремонтом, і так далі. Але цю експертизу НАБУ помічати не хоче і робить нову, де порівнює тільки поточні ціни! Це абсурд.

Саме затримання було повною несподіванкою. Ми його розглядаємо як певний тиск на, мабуть, дуже успішний і помітний, на чиюсь думку, бізнес. Юристи оскаржуватимуть незаконне затримання. До нього я проходив як свідок, давав показання, нікуди не ховався, всі документи НАБУ надавав. Ми писали кілька листів. У квітні – останнє з них, де ще раз запевнили всілякої допомоги і сприяння. Це більше схоже на показовий виступ.

– І з чим ви пов\'язуєте?

– Бажання НАБУ раптом показати «активну» роботу? Зі зміною влади. Не можна, звичайно, виключати і роботу конкурентів, які могли посприяти «розслідування». НАБУ адже вже потрапляло в гучні скандали, наприклад, у сфері «оборонки», сприяючи приватним структурам.

Шкода, що бізнес втягують в чиїсь політичні ігри. Але ми – компанія досвідчена і звикли відстоювати свої позиції в судах.

– Якими ще проектами компанії НАБУ цікавиться?

– Я не знаю про таких. Мене більше хвилює розвиток компанії.

– Ці скандали вдарили по продажу?

– Вдарити по продажу може реальна проблема, а не вигадана. Як, наприклад, було по ЖК «Чарівне місто», коли наклали арешт на землю. Відповідно, виникли труднощі з банківським кредитуванням. Потім по цій справі ми виграли суд. Пройдений етап не може вплинути на продаж. Тим більше, що всі квартири в ЖК «Аристократ» продані.

– У вас багато проектів з МВС і військовими.

– Вісім.

– Багато з цих проектів опинилися в епіцентрі скандалу.

– Тільки два.

– Чому два? Давайте підрахуємо: ЖК «Верховина», ЖК «Аристократ», ЖК Urban Park, ЖК «Чарівне місто».

– РК «Аристократ» не є сам по собі скандальним, питання ж в іншому, я вже пояснив.

– Скандал пов\'язаний з переселенням гвардійців з одного об\'єкта на інший. Це і є скандал. Він не пов\'язаний із землею, завищенням або заниженням поверховості, але він все одно є. Вас не обтяжує таке партнерство?

– Зрозумійте, питання є завжди. Це залежить не від замовника будівництва, а того, наскільки наш проект заважає тим чи іншим інтересам. Всі забудовники з таким стикаються. Ось останній приклад, ЖК «Гармонія», на Стуса. Зібралися проводити благоустрій біля РК, а люди подумали, що у них у дворі щось побудувати збираються, вийшли на протест. Довелося довго пояснювати, що мова йде всього лише про дитячому майданчику.

– У чому суть конфлікту з РК Urban Park? (Згідно з розслідування програми «Наші Гроші», 195-я центральна база Державної спеціальної служби транспорту віддала забудовнику більше половини землі військової частини в Києві в обмін на 3% квартир. При цьому на ринку при таких договорах віддається 8-12%).

– Ніякого особливого конфлікту немає. Не маючи достовірної інформації про проект, деякі «експерти» заявили, що ми передаємо тільки 3% від загальної кількості квартир. Це брехня. Ця цифра більше в рази.

– Чи пов\'язуєте ви активізацію НАБУ і штраф АМКУ? (7 травня 2019 року АМКУ оштрафував два підприємства, що входять в корпорацію «Укрбуд», сумарно на 150 млн грн за можливу змову в тендерах на реконструкцію Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н. Амосова та гімназії їм. Бойченко. АМКУ також розглядає законність проведення тендеру на реконструкцію Шулявського шляхопроводу, де переможцем стала також одна з компаній, що входять у корпорацію).

– Це не відноситься до компанії «Укрбуд Девелопмент».

Джерело Новини по темі: 17.05.2019 Суд відпустив гендиректора «Укрбуду»: НАБУ не змогло довести збиток у справі з квартирами 15.05.2019 «Укрбуд» зробив заяву з приводу обшуків в рамках розслідування НАБУ



Категория: Ремонт