Інвестиційна ефективність областей України (4-й квартал 2018 року)
Опубликованно 17.04.2019 20:15
Як повідомили СтройОбзору аналітики, максимальна інвестиційна ефективність (іпеА) зафіксовано в трьох областях: Київській, Полтавській та Волинській областях. Дві останні піднялися за підсумками кварталу на один і три рівня відповідно. Не змогли підтвердити максимальну інвестиційну ефективність в 4-му кварталі Дніпропетровська та Одеська області.
У порівнянні з червнем-вереснем з 7 до 6 знизилася кількість областей, рейтингові оцінки яких нижче середнього рівня (ineD). Відразу два регіони (Херсонський і Чернігівський) продемонстрували мінімальний рівень інвестиційної ефективності (ineG).
Найвищі темпи зростання більшості показників в 4-му кварталі було зафіксовано в Київській, Полтавській та Дніпропетровській областях. Столичний регіон лише по одному параметру не увійшов в число десяти кращих – приріст будівельних робіт. А по чотирьох позиціях (приріст капітальних вкладень, чистих іноземних інвестицій, заробітної плати та працевлаштування безробітних) опинився в п\'ятірці кращих. Дніпропетровська область увійшла в число 10-ти кращих регіонів п\'ять разів, Полтавська – чотири. Але тут спостерігаються низькі темпи зростання по окремих позиціях: Дніпропетровщина – за приростом чистих іноземних інвестицій і будівництва житла, Полтавщина – за приростом будівельних робіт і, почасти, працевлаштування безробітних. Як наслідок, кінцеві результати цих регіонів виявилися нижче, ніж у Київського, а підсумкові показники Дніпропетровської області навіть не дозволили їй отримати рейтинг іпеА.
Зворотна картина спостерігалася у аутсайдерів рейтингу. Чернігівська область ні по одній з позицій не змогла продемонструвати високі темпи зростання: вище тринадцятого місця в загальному заліку регіон не зумів піднятися. Херсонська область має один з найкращих показників приросту чистих іноземних інвестицій – третій результат. Проте темпи зростання інших оцінюваним параметрам дуже низькі. Додамо до цього, що низький приріст дані регіони не здатні компенсувати високими значеннями середніх показників, як це іноді відбувається у регіонів з рейтинговою оцінкою вище середньої.
В цілому варто відзначити, що з моменту спостереження (2015 року) ряд областей зуміли покращити свої базові показники. У першу чергу це стосується Вінницької, Волинської, Полтавської, в дещо меншій мірі –Закарпатської, Рівненської та Тернопільської областей. Найбільш явно це спостерігається за значеннями середніх зарплат в регіоні, обсягами будівництва житла у розрахунку на кількість жителів, роздрібного товарообігу і працевлаштування безробітних. Зазначимо, що перші три області зараз входять в число 10-13 кращих і за обсягами капітальних вкладень, чистих іноземних інвестицій і будівельних робіт. А це означає, що протягом найближчих 12 місяців, мають хороші шанси на подальше закріплення високих результатів.
Зазначимо, що рейтинг базується на оцінці результатів за двома складовими: інвестиційна активність (капітальні інвестиції, іноземні інвестиції та будівельні роботи) і соціально-економічний ефект від інвестицій (заробітна плата, введення житла в експлуатацію, працевлаштування безробітних та надані послуги).
Категория: Технологии