Як прийняти квартиру у забудовника?


Опубликованно 17.04.2019 18:25

Як прийняти квартиру у забудовника?

1. Підготуйтеся до огляду новобудови

Вам знадобиться ліхтарик (оглядати темні куточки в санвузлі), лампочка (перевірити справність освітлювальних приладів, якщо такі передбачені), аркуш паперу або сірники (з\'ясувати, наскільки ефективно працює вентиляційний канал), рівень. Profirem рекомендує приймати нову квартиру в денний час доби, щоб при хорошому освітленні детально оглянути «стратегічно важливі» ділянки житла. Також ви маєте повне право фіксувати знайдені в квартирі недоліки на фото і відео.

2. Огляньте вікна і підвіконня

Уважно вивчіть склопакети на предмет лопнули і подряпаних стекол, переконайтеся, що на підвіконнях немає сколів і тріщин. Не соромтеся по кілька разів відкривати і закривати кожне вікно: в ідеалі стулки будуть рухатися плавно, не заклинювати і не скрипіти.

3. Вивчіть вентиляцію

Піднесіть до вентиляційного отвору (встановлюються на кухні і в санвузлах) аркуш паперу – якщо він прилипне до ґрат, вентиляція справна. Якщо ні – вентход завалений будівельним сміттям, усунути подібну проблему без демонтажу стіни практично неможливо.

4. Переходьте до системи опалення

На батареях не повинно бути подряпин, вм\'ятин, плям. Радіатор повинен бути встановлений правильно: до підлоги повинно залишатися не менше 6 см, до віконного прорізу – від 5 див. Обов\'язково уточніть у представників забудовника, була система опалення перевірена під тиском.

Якщо ви оглядаєте квартиру у період, коли опалення вимкнено, обов\'язково перевірте системи на герметичність (для цього необхідно запросити сантехніка), а в акті приймання вкажіть «Немає технічної можливості перевірити системи опалення». Так ви зможете убезпечити себе від можливих проблем – якщо в опалювальний сезон проявляться якісь дефекти, забудовник повинен зайнятися їх усуненням.

5. Перевірте розводку електрики, якщо вона передбачена

Якщо ви плануєте залишити проводку, прокладену забудовником, переконайтеся в тому, що дроти не були перебиті. Для цього підключіть до кожної розетки по черзі зарядний пристрій для смартфона. В квартирі повинен бути електрощит, який також потрібно перевірити на наявність пошкоджень і вм\'ятин.

6. Вивчіть стяжку підлоги

Тут все просто – вона повинна бути максимально рівною (для перевірки скористайтеся рівнем). Рівень підлоги в різних кімнатах повинен бути однаковим, максимально допустимий перепад по висоті – 10-20 мм. Якщо підлога не ідеально рівні, не засмучуйтеся, їх поверхню можна буде «доравнять» тонким (до 2 см) додатковим шаром стяжки. Якщо ви плануєте укладати теплі підлоги або паркет, цей дефект буде непомітний. Крім того, обов\'язково вивчіть підлоги на предмет цвілі і вологи, порожнеч і тріщин.

7. Огляньте вхідні двері

Якщо ви не плануєте змінювати, переконайтеся, що на них немає вм\'ятин, відколів або подряпин. Обов\'язково відкрийте і закрийте двері: вона повинна відкриватися вільно, не чіпляючи стулкою стіни або відкриті двері сусідньої квартири. Не забудьте перевірити роботу петель, замка і ключів.

8. Звірте підсумкову площа квартири з обіцяною в плані

Якщо в квартирі є зайвий виступ, а стіни збудовані не за проектом, обов\'язково відобразіть цю інформацію в акті. Якщо площа квартири виявилася менше тієї, що була вказана у проекті, вимагайте від забудовника повернути різницю відсутні квадрати.

9. Переконайтеся, що штукатурка покриває стіни рівним шаром

У стінах не повинно бути нерівностей, щілин і отворів, слідів вологи та плісняви, стирчить арматури і монтажних швів. Максимальне відхилення по вертикалі для стін становить 5 мм (для монолітних) або 15 мм (для блочних і цегляних).

10. Звірте комплектацію

Переконайтеся, що представники забудовника видали все, що від них покладається: ручки на вікна, терморегулятори для батарей, вентилятори, ручку для вхідних дверей і т. д. (повний список залежить від конкретного проекту).

І останнє – «включайтеся» огляд новобудови ще на присадибній ділянці! Перевірте:немає на фасаді незакінчених ділянок;відповідає облицювальний матеріал заявленому;виділені місця для блоків кондиціонування;наскільки якісно оброблені місця загального користування: холи, сходові клітини, коридори.

Перевірте, наскільки відповідає обіцянкам забудовника план благоустрою – чи є заявлені дитячі майданчики, укладено чи дорожнє покриття, є паркування та газони. Не поспішайте підписувати акт приймання – переконайтеся, що обробка та інженерні мережі відповідають очікуванням.

Матеріал опублікований на правах реклами ®



Категория: Ремонт