Вентиляція, кондиціювання та опалення в квартирі: 10 кращих порад
Опубликованно 08.04.2019 04:40
Цей фактор викликав популяризацію систем вентиляції, кондиціонування та парозволоження. Зараз ми розглянемо кожну з цих систем більш докладно.Вентиляція в квартирі: чисте повітря і міцне здоров\'я
Вентиляція – це процес повітрообміну в приміщенні, а саме приплив свіжого повітря і видалення відпрацьованого. Існує два типи вентиляції:природна (відкриті вікна і кватирки);примусова.
Організована природна вентиляція – це використання вентканалів в конструкції будинку. Вентиляційні канали виходять у санвузлах, ванних кімнатах і кухнях і призначені для викиду відпрацьованого повітря шляхом перепаду тиску в приміщенні. Цей варіант більш безпечний, але назвати його дієвим не можна, особливо в сучасних квартирах. Саме тому рекомендується використовувати примусову систему вентиляції для організації якої використовується спеціальне обладнання. Примусова вентиляція так само ділиться на три типи:витяжна;припливна;припливно-витяжна з рекуперацією тепла.
Витяжна система в першу чергу призначена для видалення забрудненого повітря з приміщення. Для цього встановлюється допоміжне обладнання, таке як різні установки, припливні клапани, побутові вентилятори витяжні і т. д. Принцип дії цих пристроїв полягає в подачі відфільтрованого повітря з вулиці в приміщення і видалення забруднених повітряних потоків. Незважаючи на те, що з приміщення видаляється відпрацьоване повітря, такий спосіб створює ефект вакууму, так як повітря, що подається недостатньо.
Примусова припливна вентиляція здійснює подачу повітря в чисті зони (спальні, вітальні дитячі) і паркан з брудних з допомогою вентиляційних шахт. Свіже повітря надходить з допомогою припливної установки, яка складається з таких комплектуючих як вентилятор, фільтруючі елементи, повітронагрівач, повітряна заслінка і т. д. Така система недостатньо ефективна у зв\'язку з недостатньою балансуванням повітрообміну.
Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла найбільш поширений і ефективний варіант. Спеціальна установка балансує кількість припливного і витяжного повітря в квартирі, створюючи при цьому прийнятний мікроклімат в приміщенні, який сприятливо впливає на здоров\'я людини. Варто відзначити таку особливість, як наявність рекуператора, який передає тепло від повітря, що видаляється припливному. В результаті суттєво знижується навантаження на систему опалення. Якісні фільтруючі елементи здатні очистити припливні повітряні потоки від комах, пилу та інших дрібних частинок. Для цієї системи рекомендується використовувати припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла від Maico (WS 320 KB WS 470 KB), Systemair SAVE VTC і Komfovent Domekt які встановлюються до початку ремонтних робіт. У випадку з готовим ремонтом, коли немає можливості прокласти повітропроводи можна застосовувати компактний установки Maico Push Pull 45.
Кондиціонер і пароувлажение – запорука комфорту в приміщенні
Кондиціонер на даний момент є не розкішшю, а вже необхідним елементом для нормалізації мікроклімату в приміщенні. Сонце нагріває поверхні всередині приміщення, у результаті стає жарко. Такі умови знижують працездатність, а з-за некомфортною температури сон стає неякісним.
Система кондиціонування відповідає за такі основні показники мікроклімату:рівень вологості;швидкість повітря;температурні показники.
Як же відбувається кондиціювання повітря? Спеціальне обладнання, примусовим шляхом переміщує і розподіляє повітряні потоки в приміщенні, так само воно оптимізує температурні показники, а саме охолоджує або нагріває повітря.
Обладнання, яке використовується в даній інженерної системи – це кондиціонери. В житлових і комерційних приміщеннях можна використовувати кондиціонери таких видів:настінні;канальні;колонні;касетні.
Найбільш поширений і часто використовуваний варіант для квартири – це настінні, канальні кондиціонери. Для настінних характерні невеликі габарити, завдяки яким його можна монтувати в будь-якому положенні і місці. Серед цього типу устаткування можна підібрати модель різної потужності і дизайну, таким чином можна підібрати підходящий варіант для будь-якої площі.
На об\'єктах, де реалізується система вентиляції можна використовувати канальні кондиціонери. Які охолоджують припливне повітря в єдиній системі повітроводів. Найпопулярнішими брендами, які випускають кондиціонери: Daikin, Cooper&Hunter, Lessar, Mitsubishi Electric.
Система кондиціонування є незамінним атрибутом цілий рік для пониження і підвищення температури повітря та створення максимально комфортних умов в приміщенні.
Для того, щоб мікроклімат у квартирі був максимально сприятливий для організму людини, потрібно подбати про якість, чистоту (система вентиляції), температурі (кондиціонування) і відносному рівні вологості (система парозволоження).
Сухе повітря негативно впливає на шкіру і дихальні шляхи людини. Оптимальні показники вологості в приміщенні повинні становити 50-60%. Варто відзначити, що таке повітря має негативний вплив і на меблі, а от надлишок вологи може викликати відчуття задухи. Оптимізувати відносну вологість можуть зволожувачі повітря, які діляться на два типи: канальні та місцеві.
Місцеві зволожувачі працюють локально і можуть оптимізувати показники вологості тільки на невеликій площі. Тому в квартирі рекомендується використовувати канальні зволожувачі. Підбір обладнання здійснюється за такими критеріями:температура повітря в приміщенні;показники продуктивності системи вентиляції;необхідний рівень вологості в квартирі.
Принцип роботи канального зволожувача полягає в зволоженні повітря при постійній температурі в системі вентиляції, а саме – ізотермічне зволоження. Варто відзначити, що дане обладнання максимально автоматизовано і не вимагає регулярного контролю людини.Опалення: як створити теплу атмосферу в квартирі
Незважаючи на те, що в нових багатоповерхових квартирних будинках використовуються якісні матеріали і склопакети, центральна система опалення може працювати недостатньо ефективно. В результаті в квартирі прохолодно. Для того, щоб цього уникнути необхідно подбати про встановлення додаткового устаткування або ж реалізувати індивідуальну систему опалення. Зараз ми розглянемо кілька способів як це зробити.
В першу чергу ми розглянемо централізовану систему опалення. Є найбільш економічною в плані установки, при цьому малоефективною. Принцип такої системи полягає в подачі гарячої води в батареї (радіатори). Підбирати радіатори стоїть за позволяемой забудовником температурі. Так само можна використовувати і конвектори замість звичних всім батарей.
Другим варіантом є використання електричного котла в комплексі з міською системою опалення. В даному варіанті котел виступає як автономний джерело тепла. Таке поєднання може бути використано по ряду таких причин:недостатня кількість тепла від міської системи;незалежність від включення та вимкнення опалення за графіком;незалежне регулювання температури в приміщенні.Таким чином мешканці знаходяться в комфортних умовах, не відмовляючись при цьому центральної системи опалення.
Третій варіант – газовий конденсаційний котел. Таке обладнання можна використовувати тільки в тому випадку, якщо в будівлі передбачено газопостачання. Таке обладнання є ідеальним автономним джерелом тепла. Такі котли низкотемпературны і розраховуються приблизно на 55 ? c. Варто зазначити, що обладнання має невеликі габарити і відмінно впишеться в квартиру навіть з невеликою площею. Додатковою перевагою так само є і низькі шумові характеристики. А двоконтурні газові котли забезпечують приміщення не тільки теплом, але і гарячою водою цілий рік.
І ще один спосіб організації системи опалення в квартирі можна назвати поєднання теплового насоса та міської системи. Теплові насоси можуть працювати в комплексі як з централізованою системою, так і з автономними джерелами тепла.
Основне переваги таких насосів є високі показники ефективності. Пристрої можуть працювати цілий рік, але важливо розуміти, що якщо температура на вулиці знижується в зимовий час, то вони не справляються з навантаженням. Тоді здійснюється переключення на теплообмінник, в якому відбувається догрів теплоносіїв саме в такому випадку вода, що циркулює по трубах надходить від міста.
За вартістю вищеперелічені варіанти систем опалення в квартирі можна умовно поділити на три рівня:бюджетний – міська система;середній – електричний або газовий конденсаційний котел;преміум – тепловий насос.Використання всіх інженерних систем на реалізований об\'єкт
В якості прикладу розглянемо квартиру в ЖК PecherSKY Luxury Apartments, площею 300 м2. Основні завдання полягали в реалізації систем вентиляції, кондиціонування та пароувлажения.
Для того, щоб організувати ефективний повітрообмін було прийнято використовувати централізовану систему вентиляції на базі установки з рекуперацією Systemair SAVE VTC 700. Вбудований пластинчастий рекуператор, коефіцієнт корисної дії якого становить 92% передає тепло від витяжного повітря припливному, таким чином система вентиляції забезпечує підігрів повітря без додаткового нагрівання до -20 градусів морозу. Варто відзначити, що енергоефективний EC-двигун, який споживає в два рази менше електроенергії, ніж асинхронний аналог. У кухні була встановлена витяжка рециркуляційного типу з якісними фільтруючими елементами.
Подача свіжого повітря здійснюється в чисті зона (спальні, кабінет, вітальню), а видалення відпрацьованих повітряних потоків відбувається з брудних зон (санвузли, гардероб, кухня) і частково із спалень.
Для того щоб не порушувати дизайн інтер\'єру повітророзподільники систем вентиляції і кондиціонування суміщені. Регулювання роботи систем вентиляції і кондиціонування здійснюється через систему «Розумний будинок».
В системі кондиціонування було виділено 6 окремих зон, при цьому кухня-їдальня-вітальня поділялася на 3 підзони. Для кожної зони були передбачені окремі канальні блоки кондиціонера низьконапірного типу серії SEZ-KD. Холодопостачання канальних блоків здійснюється за допомогою двох зовнішніх блоків VRF-систем Mitsubishi Electric.
В системі зволоження використовується Теновий парозволожувач Condair RS 10. Обладнання має вбудовану автоматичну систему очищення від накипу. Пар, який виробляє канальний зволожувач подається в припливне магістральний повітря системи вентиляції. Таким чином в приміщенні завжди підтримується оптимальний рівень вологи.
Всі інженерні системи були реалізовані в такі строки:Проектування – 20 робочих днів;Узгодження проекту з клієнтом і внесення правок – приблизно 15 робочих днів;Підготовка до монтажних робіт – 7 робочих днів;Монтаж – 45 робочих днів;Пусконалагоджувальні роботи – 4 робочих дня.Підсумок
Кожна інженерна система виконує певну функцію без якої оптимізувати сприятливий мікроклімат в приміщенні неможливо. Система вентиляції призначена для організації ефективного повітрообміну та подання в квартиру чистого повітря. Вентиляція буває природною і примусовою. Другий варіант більш ефективні. Примусова система вентиляції ділиться на три типи: припливна, витяжна та припливно-витяжна з рекуперацією.
Кондиціонер відповідає за температурні показники і комфортні умови в приміщенні. Для того, щоб реалізувати подібну систему в квартирі найчастіше використовуються настінні кондиціонери.
Пороувлажнение підтримує оптимальні показники вологості. Для цього можуть використовуватися місцеві або канальні зволожувачі. Місцеві зволожувачі використовуються локально і не можуть обслужити великі приміщення повноцінно, тому в квартирах та інших житлових приміщеннях найчастіше використовується канальне зволоження.
Кожна інженерна система потребує окремої уваги, починаючи з проектування і закінчуючи монтажними та пусконалагоджувальними роботами.
Категория: Ремонт