Експерт назвала причини, що стримують розвиток іпотеки в Україні


Опубликованно 06.04.2019 00:10

Експерт назвала причини, що стримують розвиток іпотеки в Україні

«Розвиток державних програм по іпотеці могло б відразу вирішити низку ключових проблем. З одного боку, держкредити, видані за ставками, що не перевищує 20-22%, могли б спонукати комерційні банки до зниження власних ставок на 3-5%. З іншого боку, державні іпотечні кредити для придбання житла на первинному ринку – це додаткова гарантія для позичальника в надійності забудовника та об\'єкту інвестування», - повідомила співзасновник та керуючий партнер Українського клубу нерухомості (URE Club) Ольга Соловей.

Вона також зазначила, що частка квартир на первинному ринку за допомогою іпотеки становила до 30% від загального обсягу іпотечного кредитування країни.

«Іпотечне кредитування для первинного ринку користується попитом у сегментах економ і «комфорт-класу, при цьому переважно купуються одно - і двокімнатні квартири», - сказала експерт.

За її словами, для стимулювання розвитку іпотечних програм комерційних банків і істотного зниження процентних ставок, також необхідне зменшення резервних вимог з 13% до 2%, а також предметом застави знову повинна стати недобудована квартира.

«Зниження резервних вимог дозволить більшій кількості комерційних банків развитивать свої іпотечні програми. При збереженні існуючих правил гри, в 2019 році обсяг виданих кредитів не перевищить 3 млрд. грн.», - додала Ольга Соловей.

На її думку, повноцінна іпотека дозволить не тільки стимулювати будівництво, але і вплине на ринкові ціни. Так, іпотека, з одного боку, стимулюватиме розвиток будівельної галузі, а з іншого – стане стримуючим фактором для постійно зростаючих цін.

Нагадаємо, на сьогоднішній день на українському ринку іпотечного кредитування працюють близько 17 банків, але тільки 10 з них готові надавати кредити під купівлю житла на первинному ринку. Новини по темі: 05.03.2019 Тільки 10 комерційних банків готові надавати іпотеку для первинки – експерт



Категория: Технологии