Обсяг інвестиційних угод на світовому ринку комерційної нерухомості досяг 733 млрд. доларів
Опубликованно 31.03.2019 14:00
Як повідомили СтройОбзору в компанії JLL, лідером за обсягом транзакцій другий рік поспіль став Лондон: інвестиції в комерційну нерухомість склали 36,4 млрд. дол., збільшившись на 14% порівняно з 2017 роком. Інвестори віддають перевагу добре знайомих їм містам, зі зрілими ринками і високою прозорістю.
На 2-е місце в глобальному топ-30 міст за обсягом інвестицій в комерційну нерухомість піднявся Нью-Йорк (31,4 млрд. дол.), 3-е зберіг Париж (27,2 млрд. дол.).
Домінуюче становище на інвестиційному ринку продовжують займати найбільші міста світу, що характеризуються високою концентрацією капіталу, компаній і висококваліфікованих фахівців. 30% глобальних угод проходять лише в 12 містах: Лондон, Нью-Йорк, Париж, Сеул, Гонконг, Токіо, Шанхай, Вашингтон, Сідней, Сінгапур, Торонто і Мюнхен – всі ці центри протягом останнього десятиліття стабільно входять в число найбільш затребуваних.
Біля третини (31%) світових інвестицій 2018 року сформували транскордонні угоди, що відповідає середньому рівню за останні 10 років. Це підтверджує, що інвестори продовжують шукати можливості за межами своїх «домашніх» ринків.
«У 2018 році, коли інвесторам доводилося мати справу з зростаючим популізмом, протекціонізмом і політичною невизначеністю, привабливість нерухомості в якості активу для інвестицій продовжувала рости, – прокоментував директор департаменту фінансових ринків та інвестицій компанії JLL в світі Річард Блоксам. – Цікаво, що інвестори як і раніше приділяють підвищену увагу найбільшим містам, незважаючи на відносно високі ціни. При цьому багато хто розглядає можливість виходу в альтернативні або розвиваються локації або замість експансії в незнайомі регіони воліють диверсифікувати портфель активів в містах присутності. Підвищення прозорості на ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону сприяє зростанню рівня інвестицій та дозволить його містам піднятися в рейтингу 2019 року і в подальшій перспективі».
З точки зору сегментів, значне зростання спостерігається в складської і індустріальної нерухомості: в 2018 році на неї припало 17% інвестицій проти 10% в 2009 році. У той же час в торговій нерухомості спостерігається зниження активності: інвестори коригують свої переваги з урахуванням зміни споживчої поведінки. У найбільших містах на офісний сектор, як правило, доводиться більш висока частка інвестицій – 68% у 2018 році в порівнянні з 51% у глобальному обсязі.
Категория: Технологии