Кінець світу - 2019: чи переживе Земля велике лихо, летить з космосу


Опубликованно 05.03.2019 02:30

Кінець світу - 2019: чи переживе Земля велике лихо, летить з космосу

Чергове пророцтво про кінець світу, яке повинно було статися вчора, 1 лютого, не збулося. Однак людству розслаблятися не варто - космос повний загроз.

Про загрози, які можуть стати причиною кінця світу, дізнався "Диалог.UA".

Важливо відзначити, що людство протягом усієї своєї історії чекає некоегоапокалипсиса, який покладе кінець всьому живому. Величезна числопредсказаний з різними жахливими сценаріїв кінця світу, на щастя, досі так і не здійснилися.

Востаннє земляни панікували через наближення до нашої планеті 2-кілометрового астероїда 2002 NT7. Однак, запевняють вчені, небесне тіло вже нам не загрожує, так як минув Землю ще 13 січня цього року. Повернеться вона не скоро.

Ще кілька років тому вчені сильно нервували з приводу цього астероїда, так як він повинен був промайнути зовсім поруч із Землею. На щастя, побоювання не виправдалися - він пролетів на відстані понад 60 мільйонів кілометрів. 2002 NT7 виключили зі списку небезпечних для нашої планети астероїдів ще в 2002 році.

В черговий раз землянам доведеться понервувати про кінець світу через пару десятків років. Тоді наблизиться до нашої планети ще одна космічна крижана брила -Апофіс масою 50 мільйонів тонн і діаметром 325 км. Якщо він зачепить Землю, від нашої планети мало що залишиться. На щастя, він наблизиться до нас тільки у 2068 році.

Зараз учені всього світу розробляють захист від небезпечних для Землі космічних тел. Вони, зокрема, пропонують змінювати курс з допомогою спрямованих ядерних вибухів.

Важливо відзначити, що Земля не стикалася з астероїдами останні 10 тисяч років. І ймовірність подібного інциденту, на щастя, поки вкрай низька.

Найбільше тривоги нагнав наближається астероїд 2002 NT7. Співробітники NASA цього року його почали детально вивчати, оскільки масштаби і траєкторія польоту тіла можуть стати кінцем світу для всієї Землі. Хоча діаметр цього космічного тіла складає всього 2 кілометри, коли він зіткнеться з планетою, катастрофи не уникнути.

Однак не всі вчені-астрофізики поділяють таку думку. Вони послалися на те, що 13 січня повз нашої планети вже пролетів подібний астероїд, який міг викликати неймовірні катаклізми на Землі. Експерти послалися на те, що до кінця прорахувати траєкторію польоту таких об\'єктів просто неможливо, тому дані завжди є приблизними і не зовсім точними. Тим не менш, вони не виключають повністю можливість того, що астероїд 2002 NT7 може врізатися в Землю.

Нагадаємо, раніше "Диалог.UA" повідомляв, що Апофіс - астероїд стародавнього бога зла та темряви неумолимоприближается до Землі.



Категория: Технологии