Закон про відновлення кредитування не буде стимулювати розвиток іпотеки


Опубликованно 17.10.2018 04:28

Закон про відновлення кредитування не буде стимулювати розвиток іпотеки

Разом з тим, як розповів СтройОбзору представник імперіа нерухомості плюс, цей Закон більш жорстко регулює відносини між позичальниками, поручителями і кредиторами, тим самим заповнюючи прогалини і законодавчі недоліки, якими успішно користувалися недобросовісні боржники і поручителі, щоб уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов\'язань.

Даний документ не містить достатньої паритетності і більшою мірою більш вигідний кредитним установам.

«Цей Закон захищає банки. А в умовах дорогих кредитів і низької довіри населення додаткова бюрократичне навантаження на позичальника, встановлена в Законі, може знизити кількість тих, хто хоче стати власником житла за допомогою іпотеки», - сказав В\'ячеслав Павлов.

На його думку, на сьогоднішній день для розвитку іпотечного кредитування необхідна економічна та політична стабільність в країні, покращення умов кредитування, а саме зменшення процентної ставки при збільшенні терміну погашення позики.

«Зниження процентної ставки, наприклад, до 15% і збільшення терміну надання кредиту на 25 років призведе до відчутного зростання кількості позичальників для придбання житла: у найкоротші строки їх число може збільшиться до 5-7% до 12-13% і буде продовжувати рости», - сказав В. Павлов.

Він також вважає, що ідеальний ринок для покупця передбачає кілька альтернативних способів стати власником квартири: «І забудовники, і покупці потребують повноцінного відновлення іпотеки, що зробить житло більш доступним для громадян України».

Експерт також звернув увагу на деякі нововведення, які прямо або побічно можуть торкнутися потенційних позичальників.

Так відповідно до ч. 4 ст. 559 Цивільного кодексу України у 3 рази збільшений термін пред\'явлення вимоги кредитором до поручителя в разі невиконання боржником своїх зобов\'язань. Крім іншого у разі ліквідації юридичної особи-поручителя чи смерті фізичної особи-поручителя, зобов\'язання по взаєминам інших поручителів, не змінюються.

Крім цього ст. 593 Цивільного кодексу доповнено нормою, згідно з якою навіть у разі ліквідації боржника - юридичної особи, солідарне зобов\'язання поручителя по поверненню суми боргу залишається чинним. Також залишається чинною іпотека, яка є засобом забезпечення виконання зобов\'язань.

А додаток до ст. 5 Закону про іпотеку тепер регулює питання реконструкції предмета іпотеки, створення нових об\'єктів або споруд на земельній ділянці, що належить кредиторові на правах власності або перебуває у його користуванні: всі реконструйовані, новостворені об\'єкти нерухомості будуть вважатися предметом іпотеки відповідно до іпотечного договору.

Нагадаємо, що 3 липня Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №6027-д про внесення змін до законодавства, спрямованих на відновлення кредитування. За оцінкою Національного банку, законопроект №6027-д дозволить зменшити ризики кредиторів при здійсненні кредитних операцій.



Категория: Ремонт