Що чекає восени ціни на квадратні метри в Києві – зміниться попит


Опубликованно 20.09.2018 13:42

Що чекає восени ціни на квадратні метри в Києві – зміниться попит

Так, підняття з 15 вересня цін на «квадрати» у своїх об\'єктах першими анонсували в ХК «Київміськбуд». Раніше президент компанії Ігор Кушнір повідомив СтройОбзору, що вартість «квадрата» зросте на 500-2 000 грн в залежності від того, що це за РК.

30.08.2018 Ігор Кушнір: у вересні «квадрат» подорожчає 500-2000 грн

Про те, що можна чекати незабаром і підвищення цін на квартири в новобудовах корпорації «Укрбуд» СтройОбзору розповіла керівник відділу продажів компанії Оксана Голобородько.

«Ціна квадратного метра буде зростати. На скільки саме, сказати зараз важко. Це залежить від багатьох факторів. Свою роль відіграє підвищення зарплат будівельників, стрибки на валютному ринку, підвищення ціни на енергоносії і відповідно на будівельні матеріали. Все це позначається на вартості квадратного метра і відповідно квартири. У середньому ціни можуть підвищитися на 10-15 %», - говорить Оксана Голобородько.

У свою чергу, в аналітичному відділі міні-міста SVITLO PARK СтройОбзору говорять вже про можливих істотних цінових змін в гривневому еквіваленті в частині РК формату «місто в місті» у вересні. За словами начальника відділу продажів SVITLO PARK Олександра Панфілова, вони будуть наслідком нестабільності гривні.

Про те, що восени варто очікувати підняття цін на квадратні метри, говорять і експерти галузі. «Справді, чекати підняття цін на квадратні метри в новобудовах коштує, але... тільки в національній валюті. Якщо дивитися в доларах або євро, то ціни можуть бути навіть нижче, ніж зараз. Подорожчання пов\'язане, в першу чергу, з девальвацією гривні. Гривня по відношенню до євро-долара падає. Собівартість квадратного метра в гривні у зв\'язку з цим зростає. Збільшуються витрати на будівельні матеріали», - каже СтройОбзору економічний експерт Всеволод Степанюк.

Саме зростання цін на будівельні матеріали голова Наглядової ради Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів» Іван Салій пов\'язує з кількома факторами. «Укрзалізниця» постійно підвищує вартість перевезення будматеріалів, збільшується і ціна на електроенергію. Ціна на газ зростає. Якщо говорити в цілому – в Україні йде зростання інфляції. Крім того, вітчизняне виробництво цегли та цементу на кілька відсотків впало. Так, як, за таких розкладів, ціни на будівельні матеріали може не рости?!», - каже СтройОбзору Іван Салій.

За його інформацією, частка використання будматеріалів вітчизняного виробництва компаніями-забудовниками становить 70-80%. Але, якщо їх виробництво у нас і далі буде падати, забудовникам доведеться купувати імпортну продукцію, яка на 20-30% дорожче українських аналогів. А це ще раз вплине на ціну квадратного метра в бік його подорожчання.

Тим часом, самі забудовники зниження попиту на свої «квадрати» за прийдешнього підвищення цін на них, не очікують. «Чи ми очікуємо зниження попиту через підвищення ціни? Немає, так як восени попит, після літнього затишшя традиційно зростає, а прогнозоване підвищення ціни не можна назвати кардинальним», - каже Оксана Голобородько.

Керівник відділу продажів корпорації «Укрбуд» також вказує на певну закономірність у попиті на об\'єкти нерухомості, пов\'язану зі зростанням іноземної валюти. «Можна відзначити повторювану закономірність. Як тільки курс іноземної валюти йде вгору, громадяни, прагнучи убезпечити свої заощадження, починають більш активно вкладати гроші в нерухомість. В основному, це клієнти, які купують квартири та комерційні площі з метою отримання прибутку в майбутньому. Такі інвестори здають свою нерухомість в оренду або згодом перепродають її дорожче», - розповідає Оксана Голобородько.

Тим часом, цінову ситуацію на ринку первинного житла і, відповідно, попит на нього експерт галузі Андрій Гусельников бачить під таким кутом – «якими б забудовники не виставляли ціни на свої «квадрати» – вони ніколи не проти того, щоб поторгуватися». «Зростання цін, звичайно, буде, але не такий високий, як кажуть забудовники. Чому? Та тому що ціни можна виставити будь-які, підвищені на 7,14, 20% в порівнянні з яким-небудь періодом, але все вирішує так званий «торг» з покупцем. Так, саме так. Наприклад, сьогодні часто компанії-забудовники практикують таке: якщо ти приходиш купувати квадратні метри, та ще й розплачуєшся «живими» грошима за значну частину квадратних метрів, то компанія може зробити для тебе знижку 10-20% і вище. А, якщо ти приводиш з собою друга і всі 40% з тебе можуть «зняти». Щодо попиту відповім так: ринок просто перенасичений будуються та побудованим первинним житлом. Саме тому компанії-забудовники йдуть на такі «знижкові» акції, про які я говорив вище», - говорить Андрій Гусельников.

Про наявний можливості заощадити на купівлі квадратних метрів говорять і в корпорації «Укрбуд». «У будь-якому випадку забудовник традиційно декларує найнижчу ціну на квадратний метр на початковому етапі будівництва. Тому максимально виграє той, хто вносить 100% передоплати за майбутнє житло на цьому етапі. По-перше, ви економите від 30 до 50% вартості такого житла у вже готовому будинку. А по-друге, страхуєте себе від підвищення ціни в майбутньому», - говорить Оксана Голобородько.

Джерело: СтройОбзор



Категория: Ремонт