Нові ДБН підштовхнуть ринок житлової нерухомості до якісної трансформації


Опубликованно 29.07.2018 00:36

Нові ДБН підштовхнуть ринок житлової нерухомості до якісної трансформації

На його думку, відбувається формування нової парадигми, коли в основу проектів закладена ідея «ваше житло, це більше, ніж просто квартира».

«Тепер мова йде не тільки про будівництво квадратних метрів, але і про формування повноцінного житлового простору за межами квартир, в яке людина потрапляє з першого кроку на територію. Це і власна розвинена інфраструктура, коли все, що необхідно для життя знаходиться в крокової доступності, і велика територія, відведена під громадські пішохідні простору, в яких формується комфортна дружня соціальна середовище – сусіди проводять разом час, спілкуються, налагоджують соціальні, а часто, і ділові контакти. І реалізація таких проектів можлива тільки при комплексній забудові», - вважає експерт.

За словами А. Панфілова, «з осені точкова забудова стане практично неможливою. А тому найближчим часом активізується будівництво об\'єктів формату «місто в місті». Вже зараз ми бачимо, що забудовники, що мають можливість зводити масштабні проекти, намагаються слідувати сучасним європейським трендам, де на чолі кута знаходиться не житлові метри, а потреба людини жити у відокремленому комфорті, з можливістю реалізувати усі свої потреби і бажання.

«Так, за останні 2-3 року забудовники почали активно освоювати великі території. Створюються цілі нові райони зі своєю торговою, побутової, соціальної інфраструктурою, парками, громадськими просторами, формується комфортна для життя середовище. Саме завдяки таким проектам і буде розвивається місто», - сказав Олександр Панфілов.

Що стосується поверховості, то представник міні-міста SVITLO PARK зазначив, що в Києві поступово успадковується світова практика, коли на ділянках, наближених до центральної і ділової частини міста, або знаходяться безпосередньо біля метро, переважає высокоэтажная забудова, а у віддалених від центру міста спальних районах і передмісті домінує низкоэтажная забудова.

«Чим ближче до центру, тим дорожче земля, попит на неї вище, відповідно забудовникам більш цікаві, а покупцям фінансово більш доступні багатоповерхові будинки», - розповів представник SVITLO PARK\'а. Він підкреслив, що в спальних районах все частіше з\'являються проекти, що передбачають будівництво будинків до 5 - 8 поверхів, з власними затишними дворами всередині кварталів.

«Якщо говорити про забудову центральних і наближених до центру територій, хочу відзначити позитивну тенденцію – все частіше в проектах зустрічається мінлива поверховість будинків: від 10 до 25 поверхів. Такий підхід забезпечує більш комфортне відчуття простору, пропускає більше повітря, і залишає можливість отримати красиві панорамні види», - розповів експерт.

Олександр Панфілов також відзначив два основних переваги від створення «дворів без машин»: «по-перше, покупець отримує безпечний, затишний, комфортний пішохідний двір, а по-друге, забудовник зобов\'язаний знайти рішення для автовласників, створюючи місткі підземні та наземні паркінги».

«В сучасних новобудовах відчуття дому з\'являється набагато раніше, ніж ви переступаєте поріг квартири. Більше того, тут потенційний покупець отримає все, що необхідно для ведення побуту, догляду за собою, навчання й розвитку дітей, відпочинку, занять спортом. Тобто, купуючи квартиру в подібних житлових комплексах, покупець набуває набагато більше, ніж прийнято вважати», - підсумував Олександр Панфілов.



Категория: Ремонт