Екрани для ванн – поєднання практичності і привабливого дизайну
Опубликованно 25.07.2018 11:21
Щоб заховати комунікації під ванною і прикрасити інтер\'єр санвузли, не обов\'язково возитися з цегляною кладкою. Тепер для цієї мети служать витончені екрани, які неважко встановити своїми руками. Що ж являє собою така деталь сучасного інтер\'єру ванної?
ЩО ТАКЕ ЕКРАН ДЛЯ ВАННИ
Установка спеціального екрану під ванну залишається одним з найбільш популярних варіантів оформлення кімнати для купання. Цьому сприяє практичність, простота установки і симпатичний дизайн цієї конструкції. Ще одна важлива перевага екранних панелей – порівняно невисока вартість.
Легкі, акуратні панелі – просте засіб, що дозволяє приховати простір під ванною. А заодно – надати естетичну завершеність всієї навколишнього оточення.
ПРИЧИНИ ЕКРАНУВАННЯ ВАННИ
В першу чергу, екран – це декоративний елемент. Він надає сантехніці вид цілісного "короби" з елегантними зовнішніми стінками. Таким чином можна приховати непривабливі труби і кабелі під ванною. А якщо сантехніка вже давно не нова, заодно замаскувати її боки та ніжки.
По-друге, екранна панель частково виконує захисну роль. Завдяки їй під ванну потраплятиме менше води, пилу і дрібного сміття.
Нарешті, екрани можуть оснащуватися дверцятами, а іноді навіть невеликими поличками. Це дозволяє зберігати під ванною засоби для прання і прибирання. Вони не будуть стояти на увазі, створюючи безлад, і піддаватися впливу вологи. Крім того, панель приховає побутову хімію від маленьких дітей і домашніх тварин. А конструкція з поличками може стати зручним "органайзером", наприклад, для засобів особистої гігієни.
Пристрій екрану вкрай просте. Базова конструкція включає каркас і панелі, які встановлюються на раму. Для точної установки каркас оснащується ніжками, висоту яких можна регулювати.
Профіль може бути виконаний з міцного металу або пластику. Панелі виготовляють з ударостійких, досить легких і стійких до впливу вологи матеріалів. Наприклад, з ПВХ, пластику, алюмінію, МДФ або їх поєднання.
ЩО КРАЩЕ ВИБРАТИ – ПАНЕЛЬ АБО ЕКРАН
Панелі та екрани влаштовані за схожим принципом, через що їх часто плутають. Втім, різниця між ними досить умовна. Так, можна вважати, що панелі – це більш солідні конструкції, виконані, наприклад, з акрилу або міцного пластику. Вони встановлюються стаціонарно, без можливості висунення, і закривають боки ванни до самої підлоги. Простір, закритий панеллю, надійно захищений від проникнення води, що сприяє збереженню комфортного і здорового мікроклімату.
Панелі відрізняються величезною різноманітністю форм і розмірів. Вони можуть бути прямими, вигнутими або кутовими.
Більш простий в установці екран під ванну оснащується рівними "стінками", знімними або висувними. Така конструкція сумісна з сантехнікою традиційної прямокутної форми. Таку конструкцію нескладно встановити і зручно використовувати навіть в найменшому приміщенні.
ЕКРАН В ІНТЕР\'ЄРІ ВАННОЇ КІМНАТИ
Вибір екранних панелей насамперед зумовлений формою і розмірами сантехніки. Для підбору відповідного екрану під ванну важливо визначити, який простір необхідно закрити. Для цього достатньо виміряти ширину і висоту від бортика до підлоги. Після цього залишається підібрати модель, яка буде приблизно відповідати необхідним розмірам.
Висота універсальних екранних панелей зазвичай становить близько 50 см. Довжина може бути самої різної – від 60 до 200 див. Коротка модель стане у нагоді, якщо потрібно закрити торцеву частину ванни. А для встановлення по довгій стороні найбільш розповсюдженими стандартами є 150 см або 170 див.
Регульовані ніжки компенсують різницю по висоті в межах кількох сантиметрів. З їх допомогою конструкція встановлюється рівне навіть на кривій підлогу. А при необхідності в панелі можна навіть зробити виріз – наприклад, якщо уздовж стіни проходять комунікації.
Крім розмірів, слід визначитися, яка різновид конструкції буде найбільш підходящою. Нерухома, "глуха" панель – самий простий і доступний варіант. Очевидний мінус полягає в тому, що така "стінка" повністю закриє доступ до труб. Якщо знадобиться дістатися до комунікацій, панель доведеться повністю виймати. Зате цілісний заслін виглядає більш акуратно і може прослужити довше.
Розсувний екран – поширений, практичний варіант. Він забезпечує безперешкодний доступ до труб, дозволяє як завгодно розпоряджатися місцем під ванною. Але, як будь-яка конструкція з рухомими деталями, більше схильний до зносу.
Рідше зустрічаються моделі з дверцятами, які не розсуваються, а розорюються. Але вони підійдуть тільки для просторих приміщень.
Наявність внутрішніх відділень забезпечує додаткове місце для зберігання. Але перед вибором такої моделі варто продумати, наскільки зручно буде користуватися поличками під ванною.
Нарешті, важливий критерій вибору екранної панелі – її дизайн. На ринку представлено колосальне розмаїття кольорів на будь-який смак. Кому-то сподобається лаконічна біла або кремова модель, наприклад, під колір сантехніки. Цікаве рішення – панель, рифмующаяся з обробкою стін, однотонна або з візерунком. Нарешті, екран може стати "родзинкою" приміщення, помітною деталлю, що залучає увага. В цьому випадку можна вибрати варіант, прикрашений яскравим малюнком або фото.
ПІДВОДЯЧИ ПІДСУМКИ
Екранні панелі – це сучасна альтернатива традиційним способам приховати простір під сантехнікою. На відміну від подіумів або цегляних стінок вони легко встановлюються, а при необхідності швидко відходять. Від шторок вони вигідно відрізняються надійністю і довговічністю. Підтримувати їх чистоту нескладно завдяки миється поверхні. Крім того, знімний екран є доступним і простим способом освіжити інтер\'єр ванної кімнати.
Щоб зробити вірний вибір, перед покупкою варто розглянути якомога більше варіантів. Це можна зробити в інтернет-магазині "Розетка", де представлений широкий асортимент комплектуючих для ванн. Тут можна вибрати як стаціонарний глухий, так і розсувний екран під ванну різних забарвлень.
Матеріал розміщено на правах реклами ®
Категория: Ремонт